06.12.2016 23:04

Turkcell, Türk Telekom Nedeni ile 52 Milyon Liralık Zarara Uğradı

Turkcell, Superonline adı verdiği interneti hizmetinde Türk Telekom nedeni ile 52 milyonluk zarara uğradı. İşte Turkcell ve Türk Telekom arasında yaşananlar.

 

Turkcell Superonline internet hizmetlerini Türk Telekom alt yapısı ile sağladıklarını belirten, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran, “Buda bize çok ciddi sorunlar yaşanmasına neden olarak geri döndü. Sadece son 11 ayın grafiğine baktığımızda Türk Telekom’un alt yapı eksiklikleri ve yetersizlikleri nedeni ile 87 bin müşterimiz internetsiz kaldı. Bununda bize yıllık olarak geri dönüşü ne yazık ki 52 milyon liralık bir gelire tekabül etti. İlgili yargı süreçlerinde Türk Telekom’un aldığı ceza ise 58 bin lira olarak kaldı” ifadelerini kullandı.

turkcell-superonline

TÜRK TELEKOM NEREDEYSE 1980’Lİ YILLARINA DÖNDÜ, İNANILIR GİBİ DEĞİL

Türk Telekom’un internet hizmetlerini 1980 yıllarda yaşanan sorunlara örnek vererek açıklayan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran, “O dönemlerde bir telefon almak istediğimiz zaman, bir seneden önceden sıraya giriyorduk. Bugün Türk Telekom internet alt yapısı da aynı seviyede. İnanın kendi inisiyatifleri ile Superonline aboneliğine geçen müşterilerimizin alt yapı sıkıntısı da aynı şekilde. Konu hakkında gerekli çalışmaların derhal yapılmaması durumunda bizde gerekli önlemlerimizi ve tedbirlerimizi alacağız” dedi.