15.12.2016 22:27

Türkiye İnternet Hızında Araplardan Geride Kaldı, Dünyada 64. Sırada Yer Aldı!

Türkiye’nin internet kullanım detaylarına ve internet hızına dair yapılan araştırmada, Türkiye’nin internet hızında dünyada 64.sırada yer aldığı belirtildi.

Türkiye’nin internet kullanım detaylarına ve internet hızına dair yapılan araştırmada, Türkiye’nin internet hızında dünya Birleşik Arap Emirliklerinden geride kalarak 64.sırada yer aldığı duyuruldu. Ülkemizin 7,2 Mbps internet hızı olduğunu belirten Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Akyelli, “Ülkemiz içerisinde elbette ki gelişmelere memnun oluyoruz, bunlarla gurur duyuyoruz. Fakat şunu itiraf etmeliyim ki bugün internet detaylarında ülke olarak istediğimiz bir noktada değiliz, 200’e yakın lokasyonu düşündüğümüzde Türkiye’nin 64. sırada yer alması çok kötü olarak değerlendirilemez ama iyi bir senaryo olarak da kabul göremez, ülkemiz adına çalışmaya gayretle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE TOPLAMDA 42 MİLYON AKTİF SOSYAL MEDYA HESABI VAR

Türkiye’de toplamda 42 milyon aktif sosyal medya hesabının bulunduğunu belirten Akyelli, “Sosyal medya kullanımında ülke olarak çok aktif bir seyir gösteriyoruz, fakat bilişim alanında ki geliştirmelerde de yine ne yazık ki gerideyiz. Bugün küresel anlamda en iyi bilgisayar programcılarının ve yazılımcılarının yer aldığı platform HackerRank’a göre Çin ve Rusya 100 üzerinden tam puan alırken, Türkiye olarak bizler 77,5 puanla ne yazık ki 30.sırada yer alıyoruz” Dedi.