15.08.2016 03:30

Türkiye’de Çok Bilinmeyen YouTube Kanalları: Ponysmasher

YouTube’da bulunan ülkemizce bilinmeyen kanalları tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda YouTube sayesinde HollyWood’a adım atan bir yönetmeni tanıtacağız!

YouTube’un derinliklerinden bulup çıkardığımız kanallardan oluşan yazı serimiz devam ediyor. Yeni başladığımız bu YouTube serimizin ikinci konuğu; kısa metrajlı korku filmleri sayesinde keşfedilen ve şu an HollyWood’ta ünlü yönetmenler ile çalışan David F. Sandberg’in kanalı Ponysmasher!

YouTube Sayesinde Hollywood’a Giren Yönetmen!

youtube-bilinmeyen-kanallar-korku

Evet yanlış duymadınız! Ponysmasher isimli YouTube kanalının sahibi bu yıl Testere gibi bir efsane filmin yönetmeni olan James Wan yapımcılığında ve Warner Bros’un destekleri ile hazırladığı filmini vizyona soktu. Üstelik ülkemizde de vizyona giren Işıklar Sönünce adlı film 85.7 milyon dolarlık bir gişe yaptı. Peki David Sandberg’in YouTube kanalında neler var? Tahmin edersiniz ki şu an bir korku filmi vizyonda olan bir yönetmenin YouTube hesabından da farklı şeyler çıkması beklenemezdi. Fakat bunun yanında YouTube kanalında ilginç süper kısa metrajlı korku filmleri denemesi yapan David’in önceden animasyon ile de uğraştığını görüyoruz. Öyleyse Sandberg’in YouTube kanalına bir göz atalım:

3 dakikada korkutmayı başaran “Pictured” isimli filmi:

Pictured ile aynı ev aynı oyuncu farklı senaryo: Cam Closer

Bu arada tüm kısa filmlerdeki baş karakterimiz David’in eşi ve aynı zamanda Işıklar Sönünce filminde de rol alıyor. Yıldızı YouTube sayesinde parlayan bu yönetmenin diğer tüm kısa metrajlı korku filmlerine aşağıdaki Playist’ten ulaşabilirsiniz: