12.02.2016 10:49

Türkiye’de İnternet Üzerinden En Çok Satın Alınan 7 Ürün

İnternetten alışveriş yapmak ünümüzde oldukça popüler. İnternetten alışveriş yapmak hem hızlı hem de güvenlidir. İşte internetten en çok satın alınan ürünler!

turkiye-de-internet-uzerinden-en-cok-satilan-7-urun-93469

Günümüzde internetten alışveriş yapmak hemen hemen her bilgisayar veya akıllı cihaz kullanıcısının alışkanlığı haline gelmiş durumda. İstediğiniz her şeye çok hızlı ve kolayca ulaşmanızı sağlayan internetten alışveriş yöntemi her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Hızla devam etmekte olan bu artışta en büyük etkiye sahip en çok satılan 7 ürüne bu yazımızda listemizde yer verdik.

1. Kadın Giyim

kadin-giyim-71605

Ne giyeceği konusunda kolay kolay karar veremeyen, mağaza mağaza dolaşmasına rağmen zevkine göre bir kıyafet bulamayan kadınlar kendilerini internetten alıveriş konusunda lider konuma getirmiş durumda. Bu liderlikte de haklılar aslına bakmak gerekirse. Kadın giyim sektörü erkek giyim sektörüne göre çok daha büyük ve bol çeşitli bir pazar.

2. Kitaplar

kitaplar-44201

İnternet pazarında kitap satışlarının bu derece fazla olmasının sebebi aradığımız her kitabı kolayca bulabiliyor ve sipariş edebiliyor olmamız.

3. Bilgisayar Donanımı Ve Yazılımı

bilgisayar-donanimi-ve-yazilimi-40107

Bilgisayar donanımları genellikle tekno marketlerin raflarında kendine yer bulamaz. Aynı şekilde yazılımlarda bu durumdan muzdarip.

4. Video Oyunları

video-oyunlari-41256

Bilgisayar donanımları gibi video oyunları da artık tekno marketlerin raflarında kendilerine yer bulamaz duruma geldiler.

5. Sağlık Ve Güzellik

saglik-ve-guzellik-96803

Hem erkeklerin hem de kadınların sıkça rağbet gösterdiği bir kategori olan Sağlık ve Güzellik ürünleri, internetten en çok satın alınan 5’inci ürün kategorisi konumunda.

6. Tüketici Elektroniği

tuketici-elektronigi-36332

Teknolojinin ilerlemesi ve yaygınlaşması ile internet üzerinde hemen hemen her ihtiyacımıza göre uygun fiyatlı bir tüketici elektroniği eşyası bulabiliyoruz. Fiziksel mağazalarda genellikle son çıkan ürünleri bırakın uygun fiyata bulmayı, kendilerini bile bulamıyorsunuz.

7. Takı / Hediyelik Eşyalar

taki-hediyelik-esyalar-53092

Özel günlerde yükselişe geçen bu kategori genellikle kadın müşterilerin alışverişleri ile ayakta duruyor.

Kategoriler: Liste