14.04.2016 05:07

Twitch Yayınları Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Twitch yayınlarında donma ve kasma sorunu yaşıyorsanız çözümü bu rehberimizde! Twitch yayınlarını bilgisayarınızda donmadan kasmadan ne izleyeceğinizi anlattık.

twitch-yayinlari-bilgisayardan-nasil-izlenir

Twitch şu anda dünyanın en büyük canlı yayın platformu ve oyunculara odaklı olarak hizmet veriyor. Yavaşta yavaş hizmet verdiği alanları genişleten Twitch, oyunculara odaklı bir sistem olduğunu unutmadan gelişimini sürdürüyor. Fakat ne yazık ki bazı konularda oyuncuların isteklerine cevap veremiyor. Twitch’in en can sıkıcı taraflarından biri ise sık sık vidoların donması ve yüksek kalitedeki videoların kasması. Bu tür sorunlar genellikle giriş seviyesi ekran kartlarına sahip sistemlerde yaşanıyor. Her ne kadar giriş seviyesi ekran kartları dahi yüksek kalitedeki videoları oynatma gücüne sahip olsa da araya internet tarayıcısı girdiği zaman performansta bir takım kayıplar olabiliyor. Bu tür durumlarda ise imdadımıza bu yazımızda sizlere anlatacağımız uygulamalar yetişiyor.

Twitch yayınlarını internet tarayıcısında izliyor ve donma, kasılma gibi sorunlar yaşıyorsanız bu sorunun çözümü oldukça basit. Yayınları internet tarayıcınızda izlemek yerine bilgisayarınızda izleyerek performans sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Twitch Yayınlarını Bilgisayarda İzleme

Twitch yayınlarını bilgisayarınızda izlemek için birçok uygulama var. Fakat biz size bu uygulamalardan en kullanışlı olan 2 tanesinden bahsedeceğiz.

TardsPlay

TardsPlay uygulaması 10 MB boyutunda çok hafif bir programdır ve kurulum gerektirmez. Programı çalıştırdıktan sonra sağ tarafta yer alan Chanel kısmına izlemek istediğiniz kanalın kullanıcı adını yazdıktan sonra Load tuşuna basarak alt gelen kalite listesinde istediğiniz kaliteyi seçip Watch tuşuna basarak Twitch yayınlarını donmadan, kasmadan izleyebilirsiniz. İsterseniz favori kanallarınızı da TardsPlay programına ekleyebilirsiniz.

Unstream

Bir Windows 10 uygulaması olan Unstream ile Twitch yayınlarını bilgisayarınızda donmadan ve kasmadan izleyebilirsiniz. 10 MB boyutunda olan bu uygulamaya Twitch hesabınız ile giriş yapabilir, sohbeti kullanabilir ve favori kanallarınızı listeleyebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber