01.10.2016 21:32

Twitch, YouTube’un Sonunu Getirmiş Olabilir!

YouTube’da en çok revaçta olan kategori oyun kanalları Twitch’in yaptığı yenilik sayesinde platform değiştirebilir! İşte YouTube’u sıkıntıya sokan yenilik!

Oyuncuların yayın yaptığı sitelerin en büyüklerinden biri olan Twitch yeni güncellemesi ile YouTube’u zora sokmuş olabilir. Yalnızca canlı yayın yapılan oyun yayıncılarının tercih ettiği Twitch’e artık YouTube’daki gibi video da yüklenebilecek! Twitch’de bulunan bağış özelliği oyun oynayıp yayın açanların dikkatini uzun süredir çekiyordu. İşte yapılan bu güncellemeden sonra YouTube’daki oyun kanallarının yavaş yavaş Twitch’e geçeceği düşünülüyor!

YouTube Oyun Kanallarının Sonu Gelmiş Olabilir!

Sadece canlı yayın yapma özelliği olan yayın platformu Twitch’e video upload özelliğinin eklenmesi ile YouTube sıkıntılı günler yaşayabilir. YouTube’un verdiği düşük gelirlerden şikayetçi olan oyuncuların yapılan bu yenilik sonrasında Twitch’i tercih edeceği büyük bir kesim tarafından ön görülüyor. Yapılan yeniliği Vimeo’ya yüklediği video ile duyuran Twitch, yorumlardan görüldüğü kadarıyla kullanıcılarını oldukça mutlu etmişe benziyor. Bakalım YouTube’nin canlı yayın özelliğini kazanmasının üzerine uzun bir zaman geçmesine rağmen Twitch’in karşı atak şeklinde değerlendirebileceğimiz video yükleme yeniliği YouTube tarafından nasıl karşılanacak? YouTube oyuncular için bir yenilik yapacak mı yoksa TV kanalları ile olan işbirliklerini genişletmeye devam mı edecek!