21.09.2016 23:26

Twitter Başkanlık Seçimlerini Canlı Yayınlayacak!

Twitter ekibi, Facebook gibi kendi platformlarının da Amerikanın yeni başkanının seçileceği seçimleri yayınlayacağını duyurdu! İşte Twitter'in yeni müjdesi!

Amerikanın başkanının belli olacağı yarış için son viraj dönülmüş iken sosyal medya platformları birer birer başkanlık seçimlerini canlı yayın olarak halka buluşturacağını açıklıyor. İşte o platformlardan birisi de öten mavi kuşumuz olan Twitter! Facebook’un başkanlık seçimlerini canlı yayın olarak vereceğini hatta TV kanallarından ABC ile anlaşmaya vardığını duyurmamızdan sadece 1 gün sonra Twitter’dan da bir karşı atak geldi. Böylelikle Twitter da Hilary Clinton ve Donald Trump‘in kıyasıya rekabet halinde olduğu başkanlık yarışını canlı verenler arasına katılmış oldu!

Twitter Başkanlık Seçimlerinde Bende Varım Dedi!

Facebook’un başkanlık seçimlerinde ben de varım demesinden çok kısa bir süre sonra herkes gözlerini YouTube üzerine çevirmişken Twitter’dan yanıt geldi! Twitter hazırladığı bir link ile başkanlık seçimlerini videolu olmasa da son durumunu anlık bir şekilde yayınlayacağını duyurdu. Twitter’in anlaştığı firmanın ise Bloomberg olduğu düşünülüyor. 26 Ekim’de başlayacak olan başkanlık seçimine şu linkten takip edebileceğiz! Aynı zamanda her zamanki gibi Twitter’da atılan tweet’lerden de başkanlık seçiminin nasıl ilerlediği takip edilebilecek!