05.06.2016 23:58

Twitter ve Yahoo Birleşiyor mu?

İnternet dünyasının iki devi olan Twitter ve Yahoo zorlu geçirdikleri günlerde güçlerini birleştirmeye mi hazırlanıyor? Twitter Yahoo ortaklığı haberimizde.

Silikon Vadisi internet yazarlarına göre Twitter ve Yahoo birleşmesi bugünlerde söz konusu haline geldi. Buna sebep internetin dünyasının iki devi olan Twitter ve Yahoo’nun finanse anlamında çok zor günler geçiriyor olması ve mali tablosunun pekte iç açıcı halde olmaması. Peki, bu iddialar ne kadar doğru, böyle bir birleşme gerçekten olabilir mi? Gelin beraber değerlendirelim.

Twitter ve Yahoo Birleşiyor mu?

Bize göre Twitter ve Yahoo’nun olası bir birleşme haberi sürpriz sayılmayacak bir ölçüde. Öyle ki dün yayınladığımız haberimizde belirttiğimiz gibi Twitter aktif kullanıcı sayısında ciddi manada bir sıkıntı yaşıyor ve Snapchat gibi birçok uygulama Twitter’ın internet trendini aşağılara çekmeye başladıysa da daha kötüsü bu Twitter tarafından engellenemiyor. Yahoo içinde işler pek iyi gidiyor sayılmaz, bu durumda iki düşüş yaşayan dev, ancak güçlerini birleştirerek bu durumdan kurtulabilirler gibi görünüyor. Bu kapsamda sızdırılan bilgilere göre Yahoo CEO’su Marissa Mayer’de Twitter yetkilileri ile görüşmeye devam ediyor. Yahoo’nun satılacağı iddiaları gündemde dolaşırken, bu birleşmenin maliyetinin ise 10 milyar dolar gibi bir rakama tekabül edileceği görülüyor.

Twitter ve Yahoo birleşimi iki taraf içinde hangi süreçlerde ilerleyecek, bekleyip göreceğiz.