22.08.2016 05:41

Twitter Yavaşlık Sorunu Sebebi: Yeni Güncelleme!

Twitter girmeme ve yavaşlık sorununun sebebi ortaya çıktı. Facebook’tan sonra akıllı filtreleme özelliği sonunda Twitter’a da geldi. İşte o yenilik!

Geçtiğimiz günlerde Twitter, kullanıcıların zaman tünelinde kullanılacak olan akıllı filtreleme özelliği içeren bir güncelleme aldı. Geçtiğimiz günlerde Twitter yavaşlık sorunu yaşanmasının sebebi böylelikle ortaya çıkmış oldu. Fakat bazı kesimler Twitter’daki güncellemenin farkına bile varamadıklarını öne sürerken Washington Post ekibinden bu durumla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamalara göre yapılan güncelleme sosyal etkinliklerle değil haber akışı ile ilgili! Bu da gösteriyor ki Twitter yavaş yavaş sosyal medya platformu olma özelliğini yitirip daha çok iletişim ve haberleşme özelliğine doğru kayıyor!

Twitter’daki Yavaşlık Sorunun Sebebi Ortaya Çıktı!

twitter-yavaslama-sorunu

Geçtiğimiz günde yaşadığımız Gaziantep terör saldırısından dolayı yavaşladığını düşündüğümüz Twitter’a gelen yeni özellik sayesinde haber akışı kullanıcılarının ilgi alanlarına yönelik gerçekleşecek. Bu sayede kullanıcılar, ilgisi olmadığı alanlarda Twitter hesaplarında görmek zorunda kalmayacaklar. Yeni özelliğin ilerleyen zamanlarda kendisini belli edeceği düşünülüyor. Ayrıca gelen bu özellik nedeniyle sosyal medya özelliğinden git gide uzaklaşmaya başlayan Twitter’ın daha çok bussines kullanımına doğru kaymaya başladığı düşünülüyor. Bakalım Snapchat,Instagram gibi yeni nesil sosyal medya platformlarından sonra sallantıda olan Twitter bu özellikle kendisini toparlayabilecek mi?