20.09.2016 00:01

Twitter Yeni Hazırladığı Yeniliklerini Duyurdu!

Sosyal medyanın bilinen isimlerinden Twitter, yıllardır beklenen birkaç özelliğe imza attı. İşte Twitter’in en yeni özelliklerini sizler için inceliyoruz!

Twitter’in geleneksel özelliği olan Tweet’lerin maksimum 140 karakter olması özelliği yıllardır kullanıcıları tarafından büyük probleme dönüşmüşken Twitter kısa bir süre önce bu kısıtlamadan vazgeçeceği duyuran bir görsel yayınladı! Evet yanlış duymadınız artık attığımız Tweet’ler 140 karakter olmak zorunda olmayacak! Üstelik Twitter’in yeni güncellemesi sadece bununla da sınırlı değil. Gif, Anket, Alıntı Tweet gibi yeni özelliklerin habercisi olan tanıtım Tweet’i ( kendisi de gif bu arada ) tam 9,244 defa Re-Tweet edildi!

Twitter Yeniliklerini Tanıttı!

twetter-guncelleme

Kuşun ötmesinden esinlenerek hem isim seçimi yapılmış olan hem de görsel tasarımı oluşturulmuş olan sosyal medyaların devlerinden Twitter, meşhur olan bir özelliğinden vazgeçmeye karar verdi. Müjde! Artık tweet atarken 140 karakter sınırına takılmayacağız! Ayrıca Twitter’in yeni özelliklerini duyurduğu görsel Gif, anket özellikleri ve alıntı tweetler hakkında da bilgi veriyor. Fotoğraf paylaşım kısmının da düzenlendiği görselden anlaşılan yeni Twitter özellikleri oldukça beğenilmiş olacak ki tam 8 bin 292 beğeni almış. Twitter’in yeni güncellemesi bakalım Twitter’in kullanım oranını artırarak Facebook’la olan savaşında başarı kazanmasına yardımcı olabilecek mi?