15.06.2016 20:22

Twitter’a Yeni Özellik Geldi!

Twitter'a eklenen yeni özellik ile birlikte kullanıcılar artık Twitter'ı daha etkili bir biçimde kullanabilecekler. İşte Twitter'a eklenen yeni özellik!

Küresel ölçekte sosyal ağlar arasında ciddi bir konuma sahip 2006 yılı kuruluşlu Twitter, mikroblog platformu olarak son zamanlarda zor günler yaşamaya devam ediyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey şirketlerine yeni reklam kanalları bulmakta zorluk çekerken, çıkış haritası olarak kendilerini geliştirecek formüller üretmeye devam ediyor. Peki, bu güncellemeler noktasında Twitter 140 karakterlik sınırlamasını da ortadan kaldırıyor mu? Gelin Twitter’ın yeni özelliğini beraber inceleyelim.

Twitter’a Yeni Gelen Özellik: Kullanıcılar Kendi Tweetlerini Retweetleyebilecek

Mikroblog platformları arasında günlük tekil kullanıcılarında her geçen gün düşüş görülen Twitter, 140 karakter sınırına ilişkin olarak yeni bir revize gerçekleştireceğini daha önce açıklamıştı fakat bugün kesin açıklama şirket CEO’su Jack Dorsey tarafından geldi. Dorsey, 140 karakter sınırının aynı şekilde kalacağını fakat Tweet’lerin içine yerleştirilen link ve fotoğrafların kısaltmasının bu karakter sınırına artık etki etmeyeceğini ifade etti. Diğer taraftan retweet özelliğini kullanıcılar artık kendi tweetleri içinde kullanabilecek. Yani kullanıcılar kendi tweetlerini retweet ederek geçmişte yaşadığı bir anı tekrar profilinin gündemine taşıyabilecek.

Silikon Vadisi yazarları ise Twitter’ın artık kendini yenilemesinin zorunlu hale geldiğini ve Yahoo ile işbirliği yapma noktasında gelen teklifin değerlendirilmesi gerektiğini söylerken bir konsorsiyum oluşturmanın şart olduğunun da altını çizdi.