17.11.2016 09:00

Twitter’a QR Kod Uygulaması Geliyor!

Twitter, bugün iOS ve Android platformları için hazırladığı QR kodunu tanıttı! İşte karşınızda yeni Twitter’a eklenen Snapchat’imsi QR kodlar!

Şimdiye kadar Twitter’da birini takip etmek isteyenler takip etmek istedikleri kişinin profilinde üst tarafta bulunan “Takip Et” butonuna basarak takibe alabiliyorlardı. Fakat artık yeni gelen güncelleme sayesinde takip edilmek istenen kişilerin profilde bulunan çark kısmından QR kodu taratılarak da takibe alınabilecek . Yani Twitter’da başka platformlardan ( Snapchat ) arak yapmaya başladı diyebiliriz. Peki yeni özellik Twitter’da nasıl mı görünüyor? İşte Twitter QR koduna dair tüm ayrıntılar!

Twitter Kendini Yenilemeye Devam Ediyor

twitter-qr-kod

Geçtiğimiz aylarda bünyesine gece modunu ekleyen Twitter, şimdi de Snapchat’ten aşina olduğumuz QR kodu özelliğini ekledi. Artık Snapchat’teki gibi kullanıcılar QR kodlarını paylaşarak takipçi kasabilecekler. Snapchatte takipçi toplamak için oldukça popüler bir uygulama haline dönüşen QR kod şu ana kadar Facebook Messenger, Instagram veya Twitter gibi platformlarda bulunmuyordu. Twitter’ın bu atağından kısa bir süre sonra özellikle Instagram’a aynı QR kodu özelliğinin gelebileceğini düşünüyoruz. Nitekim Instagram bu özelliği klonlamak için geç bile kaldı!