18.06.2016 02:33

Twitter’da Yeni Bir Tuş: Periscope

Twitter, son günlerde işlerin kötüye gitmesiyle yeni çıkış haritaları arıyor ve yenilikler düzenliyor İşte bu kapsamda gelen Periscope tuşu!

ABD’nin California eyaletinde 2006 yılında kurulan ve zaman içerisinde ciddi şekilde marka değeri oluşan Twitter son günlerde mali bütçesinde açıkla vermeye başladı. Öyle ki, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey işlerin yolunda gitmediğinin çok iyi farkında ve reklam bulmakta zorluk çekiyor. Bu zorluklarla mücadele eden Twitter bir taraftan da şirket içinde çalışan yazılımcılarına Ar-Ge çalışmaları çerçevesinde yeni fikirler üretmesi için talimat veriyor. Son gelen yenilik ise Twitter’ın 50 milyon dolarlık yatırım yaptığı ve çok güvendiği ünlü canlı yayın uygulaması Periscope ile ilgili oldu.

Twitter’da Periscope Tuşu!

Android ve iOS kullanıcılarına da hizmet veren Twitter‘ın sahibi olduğu Periscope, artık Twitter’ın kendi sitesi üzerinde de kendini gösterecek. Bu şekilde tekil kullanıcısı düşen ve ziyaretçilerin sitede durma oranlarında sorun yaşayan Twitter, kendine bir çıkış yolu sağlamış olacak.

Diğer taraftan Yahoo ile birleşme iddialarının tekrar gündeme gelmesi ile birlikte açıklama yapan Jack Dorsey şu anda böyle bir ortaklığın oluşmasının gündemlerinde olmadığını ifade etti.