13.08.2016 18:19

Twitter’ın Gece Modu Özelliği iOS’a Geliyor

Android cihazlar Twitter'ın sunduğu güncelleme ile daha önce gece modu özelliğine kavuşmuştu. Şimdi bu özellik Twitter iOS kullanıcıları için de geliyor!

Bundan yaklaşık 3 ay önce Twitter‘ın Android ve iOS için gece modunun yayınlanacağına dair söylentiler çıkmış ve daha sonradan gece modu özelliği sadece Android kullanıcılarına sunulmuştu. Gece modundan mahrum kalan iOS kullanıcıları uzun bir süredir bu özelliğin iOS’a gelmesini bekliyordu. Ve beklenen an nihayet geldi.

Twitter uygulamasının iOS için yayınlanan en yeni beta testinde şu anda iPhone cihazlarda Twitter için gece modu özelliği test ediliyor. Beta sürecinde karşılaşılan hataların çözümlenmesi ile Twitter’ın gece modu özelliği yakında kararlı sürüme sahip tüm iPhone kullanıcılarına sunulacak.

twitter gece modu iphone

Twitter gece modu otomatik değil!

Lacivert bir renk temasına sahip olan iOS gece modu özelliği, Twitter‘ın Android uygulaması ile benzer yönlere sahip. Fakat ne yazık ki günün saatine göre otomatik olarak renk temasının değişmesi gibi bir ayar mevcut değil. Twitter uygulamasını gece moduna almak isteyen kullanıcıların bu değişimi elle yapması gerekiyor.

twitter, iphone

Çok yakında genel bir Twitter güncellemesi ile iOS kullanıcılarına sunulması beklenen yeni gece modu özelliğine şimdilik sadece beta testine katılan kullanıcılar erişilebiliyor.