18.06.2017 21:42

Uber Şok Bir Karar İle Gündemde

Uber, Türkiye için bir ilke imza atacak yeni kararlarını açıkladı. Uber tarafından açıklanan yeni kararla beraber sistemin işleyişi değişiyor mu?

Uber, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en çok kullanılan servislerden biri olarak biliniyor. Taşımacılık uygulamaları konusunda da lider haline gelen uygulamanın, başlı başına bir sistem olduğunu da görüyoruz. Son yıllarda epey bir konuşulan Uber her ne kadar zaman zaman olumsuz olaylarda gündeme gelse, ülkemizde genelde sürekli olarak yeni servisler sunmasıyla gündeme geliyor. Son olarak Kızılay’a kan bağışlamak isteyen kişileri ücretsiz olarak taşıyacaklarını belirterek gündeme gelen Uber’in şimdi ise yeni bir desteği daha gündemde.

Uber Çeşme ve Bodrum’da

Sadece İstanbul içerisinde kullanıldığı bilinen Uber, yaz aylarına özel olarak aldığı kararla beraber Çeşme ve Bodrum’da da bir süreliğine hizmet vereceğini açıkladı. Çeşme ve Bodrum genelinde kullanımda olacak olan Uber servisi, böylelikle ilk defa İstanbul dışında da kendisini göstermiş olacak. Tabi ki servisin böyle bir adım atmasının önemli nedenleri var. Öncelikle yaz mevsiminde dışarıdan en çok turist alan bölgelerin bu iki bölge olduğu biliniyor ve haliyle Uber kullanımının bu bölgelerde turistlerin ilk tercihi olacağı düşünülüyor.

Uber

Bunun dışında yine mevsimsel olarak genel bir yoğunluğun olduğu tatil merkezleri olması da Çeşme ve Bodrum’un tercih edilme nedeni. Şimdilerde servise başlandığını ve ilk ay tüm taşıma hizmetlerinde %20 oranında indirim kararı alındığını da belirtelim. Bir de kötü haberi ekleyelim; Uber şimdilik sadece yaz ayları için uygulama yapacak. Daha sonra sadece İstanbul’da hizmet devam edecek. Fakat diğer büyük şehirlere de taşınma konusunda ilk adımın atıldığından da bahsediliyor.