25.08.2016 18:01

Uber’den Tarihi Zarar!

En çok kullanılan uygulamalardan biri olan Uber'in 2016 yılının ilk yarısında rekor zarar ettiği öğrenildi. Uber'in 1.27 milyon dolar zarar ettiği açıklandı.

Kullanıcılarının çok sevdiği ancak taksicilerin nefret ettiği dev teknoloji ürünü Uber‘in 2016 yılının ilk yarısında teknoloji sektöründe eşi benzeri görüşmemiş bir zarar ettiği öğrenildi. Google’ın üretmiş olduğu Uber‘in, yılın ilk yarısında tam 1.27 milyar dolarlık zarar ettiği açıklandı. Bu rekor önceden Amozon’a aitti. Uber, 2016 yılında daha fazla zarar ederek bu rekoru ekarte etti.

Uber’in Zararını Bloomberg Rapor Etti

Uber’in 2016 yılının ilk yarısında yapmış olduğu 1.27 milyar dolarlık zarar, Bloomberg tarafından rapor edildi. Bu raporla birlikte Google’ın üretmiş olduğu dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Uber‘in 6 ayda yapmış olduğu zarar kesinlik kazandı.

Uber Nedir?

Uber, ilk olarak 2009 yılında San Francisco’da ortaya çıkan, Google‘ın ürettiği bir uygulamadır. Uygulama Google Haritalar tabanıyla çalışmaktadır. İlk çıktığı günden beri en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Uber, kullanıcılarına online taksi imkanı sağlamaktadır. Uber sayesinde uygulama sahipleri istediği zaman istediği noktaya taksi çağırabilir ve taksi gelene kadar nerede olduğunu harita üzerinden takip edebilirler.