10.08.2021 13:38

Unreal Engine 5 ile Geliştirilen Oyunları Monster Oyun Bilgisayarıyla Deneyimleyin!

Epic Games, son dönemde yaptığı mağaza atağıyla oyuncuların gözünde daha da değerli hâle gelirken oyun motoru geliştiricisi kimliğini de bir köşeye bırakmıyor. Kalabalık kadrolu oyun stüdyolarının ve en azından düşük bütçeli AA projelerini, oyun tutkunlarıyla buluşturmak isteyenlerin tercih ettiği Unreal Engine’ın yeni versiyonu Unreal Engine 5’in (UE5) eli kulağında. Hatta öyle ki yakında çıkması beklenen oldukça önemli oyunların UE5 ile geliştirildiğinin haberi dahi verildi. Aralarında Nanite ve Lumen gibi çığır açacak görüntü oluşturma teknolojilerinin de yer aldığı birçok yeniliği beraberinde getiren oyun motorunun ne gibi maharetlere sahip olduğu, yayımlanan demo videolarından görülebiliyor. Tabii bu durum, yüksek performans sunan, en iyi oyun bilgisayarı kullanan oyun meraklılarının iştahını daha da kabartıyor. Peki, yakın zamanda karşınıza çıkacak olan ve UE5 ile geliştirilen oyunlar hangileri?

Gaming Notebook Sahipleri, S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl İçin Heyecanlı

28 Nisan 2022 tarihinde çıkması beklenen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, UE5’in ne denli muhteşem görseller sunabileceğini etkileyici şekilde gözler önüne seriyor. İlk defa, E3 2021’de kısa bir tanıtım videosu yayımlanan ve harikulade görünen oyun, üst segment donanımlara ihtiyaç duyuyor. Bundan da önemlisi S.T.A.L.K.E.R. 2, PC platformunda SSD’yi zorunlu kılan ilk yapım olma özelliği taşıyor. Tabii güncel bir gaming laptop’ınız varsa, bunları sorun etmenize hiç mi hiç gerek yok.

En İyi Oyun Bilgisayarını Kullananlar, Fortnite’ta Rakiplerine Fark Atacak

Unreal Engine 5’in en önemli özelliklerinden biri, şüphesiz, Unreal Engine 4 ile hazırlanan oyunların yeni motora adaptasyonunda kolaylık sağlaması. Bu sayede UE4 ile hazırlanan tüm projeler, küçük dokunuşlar neticesinde UE5’e aktarılabiliyor ve bu oyun motorunun sunduğu teknik imkânlardan yararlanabiliyor. Epic Games’in çok sevilen oyunu Fortnite’ın da 2022 yılı ortalarında UE5’e geçiş yapması bekleniyor. Oyunun şimdiki versiyonunda rakiplerine kök söktüren oyuncular, yeni nesil donanım bileşenlerini bünyesinde barındıran bir oyun bilgisayarı alarak Fornite’ta aynı performansla oynayabilecekler.

Yeni Bir Gaming Laptop Edinenler, Senua’s Saga: Hellblade II ile Görsel Şölen Yaşıyor

Oyun tutkunlarını Senua’nın sıra dışı hikâyesine davet eden Hellblade: Senua’s Sacrifice’ın devam oyunu niteliğindeki Senua’s Saga: Hellblade II de UE5 ile geliştirilen yapımlardan biri. Tamamen oyun içi görsellerden derlenen ilk tanıtım videosunun muazzamlığı ile oyun bilgisayarı sahiplerinin iştahını kabartan yapımın ne zaman çıkacağı ise şu an için belli değil. Tabii yayımcı konumundaki Xbox Game Studios her an bir sürpriz yapabilir.

Soulsborne Türünü Sevenler, Black Myth: Wukong’u Merakla Bekliyor

FromSoftware’in Dark Souls ve Bloodborne oyunlarıyla yeni bir alt türe hayat verdiğini artık oyun dünyası kabul ediyor. Soulsborne şeklinde nitelendirilen bu alt türü temsil eden daha birçok oyun var. Ama onlardan belki de en ilgi çekici olanı, 16. yüzyılda Ming Hanedanlığı zamanında hazırlanan Çin romanı “Batıya Yolculuk”u temel alan Black Myth: Wukong. Hem durağan hem de akıcı sahneler içeren, üçüncü şahıs kameralı aksiyon rol yapma oyunu, yayımlanan videolarıyla yüksek performanslı oyun bilgisayarı modellerinde akıcı oynanabileceğini açık ediyor.

Unreal Engine 5 gibi canavar bir oyun motoru ile geliştirilecek oyunları, ancak canavar gibi oyun bilgisayarları çalıştırabilir. Türkiye’de oyun bilgisayarı söz konusu olduğunda; Abra, Tulpar ve Semruk serisiyle bilinen Monster’ın yüksek performanslı laptop modelleri, Unreal Engine 5’le geliştirilen yapımları akıcı çalıştırabiliyor. Eğer siz de yeni nesil oyunları keyifle deneyimlemeyi planlıyorsanız, oyun bilgisayarı fiyatlarını inceleyebilir, bütçenize en uygun Monster gaming notebook modelini hemen edinebilirsiniz.

 

 

Kategoriler: Diğer
Etiketler: