23.09.2016 22:37

UPS Kargo, Drone Taşımacılığına Hazırlanıyor!

Drone kargo taşımacılığı hızla yayılmaya devam ederken kargo firmalarının en iddialı isimlerinden biri olan UPS kargo bu alana yatırım yaptığını duyurdu!

Çağımızın en son yeniliklerinden birisi olan Drone ile kargo taşımacılığı son derece hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Hatırlarsanız daha önce Drone ile kargo taşımacılığı yapan firmaların başında gelen Amazon’dan sonra Facebook ve Google’ın ilgili alanda projeleri olduğunu duyurmuştuk. Şimdi de kargo işinin erbabı diyebileceğimiz bir firma olan UPS, Drone ile kargo taşımacılığına adım attığını duyurdu! İşte kargoları Drone ile taşımayı düşünen firmalar!

UPS, Drone Taşımacılığına Atılıyor!

Facebook ve Google’ın Amazon gibi Drone taşımacılığına atılmasından sonra bu defa da kargo firmalarının en prestijli isimlerinden biri olan UPS, Drone ile kargo taşımaya hazırlanıyor. UPS’den gelen bilgilere göre Drone ile kargo taşımacılığında öncelikli olarak acil medikal malzemeler tercih edileceği görülüyor. Kan naklinde kullanılmak üzere kan, organ gibi organik malzemelerinde taşınması planlanan proje bir ilk olma özelliğini taşıyor. Ayrıca UPS yetkilileri Drone ile kargo taşımacılığı projesine bu yılın Mayıs ayında başladıklarını belirtiyorlar. Bakalım ilerleyen zamanlarda kargo taşımacılığı ülkemizde de Drone araçlara sıçrayacak mı?