24.05.2018 08:44

VASER LİPOSUCTİON(ULTRASONİK LİPOSUCTİON ) NEDİR ?HANGİ BÖLGELERE YAPILIR ?

VASER yani ultrasonik liposuction bir liposution tekniğidir. Bu teknikte ses dalgaları yani ultrason yardımı ile yağ doku yıkılır. Sonrasında  eriyen yağlar suction yardımı ile dışarı alınır. Yağlar eritildiği için dışarı alınırken dokular daha az travmatize olur. Vaser sistemi yağ dokuya seçici etki yapar. Bu sayede kan damarları daha az etkilenir. Bu nedenle morluk,şişlik daha az olabilir. Alınan yağ daha saf halde olabilir. Bu sistem yardımı ile klasik liposuction ile mekanik olarak parçalanan yağlar öncesinde eritilir. Eritme işlemi derin ve yüzeyel planlarda yapılabilir. Bu sayede alttaki kas dokuları daha belirgin hale getirilebilir. Bu ameliyat ise hi-def ameliyatları olarak bilinir. Daha homojen olarak elde edilen yağın  Suction yardımı ile dışarı alınması daha kolay daha az travmatik olur.

Vaser liposuction Ankara en sık olarak karın, uyluk bölgesi, basenler,kol bölgesi ve erkekte jinekomasti için yapılabilir. Vaser liposuction işlemi bölgeye değişmekle birlikte  genel anestezi altında yapılır. Bu hastalar için daha konforlu gibi durmaktadır. Alana ulaşılması için delikler açılır bu alandan  özel sıvı verilir. Sonrasında eritme işlemi yapılır. Erkek hastalarda jinekomasti operasyonuda vaser yardımı ile yapılabilir. Sonrasında açılan küçük delikler kapatılır. Korse giydirilir. 3 hafta kadar takması istenir. Vaser liposuction Ankara işlemi sık olarak karın bölgesi içinde yapılır. Karın bölgesi vaser yardımı ile eritilebilir. Basen bölgesi uyluk bölgesi eritilebilir. İşlem sonrası açılan delikler kapatılır. Korse giydirilir. Morluk ,günlük yaşama dönüş daha hızlı olabilir. Kişiler arası değişkendir.

Vaser liposuction Ankara fiyatları işlem yapılan alana göre değişir.Tek bir ücret olamaz. Kişinin  tibbı durumu çok önemlidir. Ek hastalıklar önem kazanır. Operasyonun hangi hastanede yapıldığı önemlidir.  Tek bir fiyat yoktur. Vaser liposuciton ankara genel anestezi altında yapılır. Hastanede  yatış gerekebilir. Sonrasında korse takılır. Yaklaşık 3 hafta korse kullanımı önerilir. Bu sistemde yağ dokusu daha yüzeyel olarak yani cilde yakın olarak alınabilir. Farklı planlarda alınma işlemi önemlidir. Daha yoğun bir eritme olabilir. Bu sayede daha çok yağ alınabilir. Alttaki kas dokularının daha iyi belirginleşmesi sağlanabilir. Daha yüzeyel uygulamalar yapılabilir. Bu sayede daha çok ve daha saf bir yağ alınabilir. Daha iyi incelme sağlanabilir. Sonuçlar kişiler arası değişkendir. Asıl sonucun belli olması yaklaşık 6 ay kadar alabilir

Kategoriler: Diğer
Etiketler: