Dünya 2 gündür Titan denizaltısını konuşuyor. 2 gün önce iletişimi kesilen denizaltıdan kötü haber dün geldi. Yıllar önce batan Titanik'in enkazını ziyaret için tur düzenleyen OceanGate Expeditions adlı şirketin Titan adlı denizaltısı Atlas Okyanusu'nda önce iletişimi kesilerek kaybolmuştu. Kalan oksijen için saatler sayılırken trajik son öğrenildi.

Oksijenin bitmesinin bir kaç saat ardından Titan'ın enkazına ulaşıldı. Denizaltının iç patlama sonucu parçalandığı ortaya içerisindeki 5 yolcununda korkunç şekilde can verdiği duyruldu. Tüm bu süreçte sosyal medyada kullanıcılar dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformu Netflix'i diline doladı. Twitter'da kullanıcılar Titan'dan gelen her trajik haberde Netflix ofisinin şu an senaryo için hazırlıklara başladığını mizah malzemesi yapmıştı.

Oscar ödüllü Titanik filminin yönetmeni James Cameron'dan Titan için ilk yorumlar geldi. Titanik filminin yönetmeni James Cameron, BBC’ye verdiği röportajda, Titan denizaltısının hazır olmadığını ve felaketi günler öncesinden tahmin ettiğini söylediğini anlattı. Bu röportaj sonrası Twitter'da kullanıcılar, 1997 yılında çekilen başrolünde Kate Winslet ile Leonardo DiCaprio'nun yer aldığı Oscar'lı film Titanic'in yönetmeni James Cameron'un Netflix ile çoktan temasa geçtiğini iddia etti.

Camoran röportajda Titan denizaltısının hem navigasyonunun hem de iletişiminin aynı anda kaybolmasının duyrulmasında sonra felaketi tahmin ettiğini "Kemiklerime kadar neler olacağını hissettim. Eğer yıkıcı bir olay olmadıysa ikisini de aynı anda kaybetmezsiniz. Aklıma ilk gelen bir içe doğru patlama olduğuydu. Denizaltının en son bilinen derinlik ve pozisyonunda bulunacağını biliyordum" ifadeleri ile anlattı.