17.04.2018 08:40

Video Pazarlama Gelişmelerini Takip Edin

İnternet kullanıcıların gün içerisinde sanal ağdaki tercihleri, dijital pazarlama dünyasını yakından ilgilendiriyor. Son birkaç yıl içerisinde video pazarlamanın öneminin daha da artması, tüm gözlerin bu alanda yapılan araştırmalara ve istatistiki verilere çevrilmesini de beraber

İnternet kullanıcıların gün içerisinde sanal ağdaki tercihleri, dijital pazarlama dünyasını yakından ilgilendiriyor. Son birkaç yıl içerisinde video pazarlamanın öneminin daha da artması, tüm gözlerin bu alanda yapılan araştırmalara ve istatistiki verilere çevrilmesini de beraberinde getirdi. Bu gelişmeleri ve en son araştırmaları yakından takip etmenin kolay yolu ise yine internet oluyor. Özellikle Videomarketing web adresi üzerinden video pazarlama hakkında içeriklere kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Bu içeriklerin ne denli mühim olduğunu anlamak ise zor değil. Çeşitli sektörlerin lider firmaları bu içeriklerde aktarılan bilgiler doğrultusunda yeni dijital pazarlama stratejileri belirliyor ve uyguluyor. Çünkü söz konusu veriler aslında firmalar için potansiyel müşterilere ulaşmanın kısa yolu oluyor. Örneğin yapılan son araştırmada her 5 müşteriden 4’ünün tanıtım videolarını faydalı bulduğu ortaya çıktı.

Faydalı İçerikler Yolunuza Işık Tutar!

Sadece Facebook üzerinden her gün 500 milyondan daha fazla sayıda kişi video izliyor. Snapchat kullanıcıları ise günde 10 milyar video izliyor. Tüm dünyada pazarlama alanında en başarılı isimlerin yarısı, en iyi yatırım getirili içeriğin video olduğunu düşünmesi de yine söz konusu istatistikler arasında yer alan bilgilerden biri oluyor. Peki, bu faydalı bilgilere nasıl ulaşılır?

Videomarketin çok sayıda pazarlama uzmanının da yakından takip ettiği web adresleri arasında bulunuyor. Blog içeriklerine yer veren sitede rehberler kategorisi, video pazarlamaya dair çok önemli bilgilerin aktarıldığı çok sayıda içerikle donatılmış durumda. Araştırmalar bölümü ise sitede en çok tıklanan kategorilerden biri oluyor. Çünkü video pazarlamaya dair çeşitli araştırma firmalarının analiz sonuçları bu bölümde internet kullanıcılarına aktarılıyor.

Daha net ve rakamsal veriler arayanlar ise istatistikler ve rakamlar kategorisine tıklıyor. Ayrıca sitede dünya genelinde yaşanan gelişmeler hakkında da ziyaretçiler bilgilendiriliyor. Bir anlamda bir blogdan çok daha fazlasını sunan ve tamamı güncel bilgilerden oluşan bir web adresinden söz ediyoruz. SEO alanında çalışmalarda bulunanların da bu adresten ziyadesiyle faydalandığını söyleyebiliriz. Çünkü videomarketing.com.tr adresinde video ve SEO arasındaki tüm bağlar tek tek irdeleniyor, mercek altına alınıyor.

Sonuç olarak eğer ticari rekabet dünyasının nabzının attığı internette firma olarak “be de varım” diyenlerin tüm bu gelişmeleri çok yakından takip etmesi zaruri hale geldi. Bu takibi Vİdeomarketing zaten yaptığı için, web adresine tıklamanız yeterli olabiliyor.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: