Video Stratejisi Marka Olmayı Sağlıyor

Video çekmek ve yayınlamak son birkaç yılın en büyük dijital trendlerinden biri kabul ediliyor. Youtube üzerinden yayın yapanlar, kanal açanlar gündemde geniş yer tutmayı başarıyor. Ekranlardan, beyaz perdelerden tanıdığımız isimlerin dahi dijital ortamda videolar yayınlaması video dünyasının büyüklüğünü anlatmaya yetiyor. Elbette amatör çekimlerle böyle bir işi yapmak, kaliteli görüntüler çıkarmak pek mümkün değil. Bu noktada devreye video stratejiside oluşturan ajanslar giriyor. Video ajansları; video pazarlama, reklam, kurumsal, özel gün, etkinlik ve organizasyon gibi çeşitli amaçlarla yüksek kalite videolar çekiyor. Kaliteli kameralar, ekipman, drone teknolojisi gibi çeşitli cihazlarla gerçekleştirilen çekimler, ortaya keyifli bir çalışma çıkartıyor. Profesyonel teçhizatlarla kaliteli hizmet almak eskiye oranla daha hesaplı olduğundan çok geniş bir kitle video pazarlama işleri satın alabiliyor.

Video stratejisinin temelinde yenilik ve farklılık yatıyor. Elinde profesyonel kamera olan herkes ortaya seyredilesi işler çıkaramıyor. Bu yüzden video kurgusu, stratejisi yapılıyor. Videoların cezp edici olması, en iyi açılardan çekilmiş görüntülerden oluşması videonun zamansız olmasında etkilidir. Örneğin bir düğün videosu kaydetmek amatör kameramanların bile yapabildiği bir şey. Ancak son dönemlerde düğün organizasyonları adeta bir sinema filmi gibi özenle, çok geniş açılardan çekiliyor. Çiftler seneler sonra bile izlediğinde yabancılık çekmiyor. Özellikle de kurumsal çalışmalarda bu bakış açısı çok önemli. Şirketin herhangi bir etkinliği, organizasyonu, lansman gecelerinde video pazarlama ve reklam ajansları aktif görev alıyor; şirketin imajına katkı sağlayacak görüntüler yakalıyor. Kurumsal veya özel fark etmeksizin her videoda belli bir tema oluşturmak videoları daha anlamlı kılıyor. Ajanslar ise bu konuda genellikle başarılı işlere imza atıyor.

Düğün, fuar, organizasyon, yıl dönümü, parti, ürün tanıtımı, kurumsal etkinlikler ve benzeri durumlarda video çektirmek istediğinizde, çalışacağınız ajansın daha önceki işlerini görmeyi talep edebilirsiniz. Böylece ajansın kalitesini bizzat kontrol edebilirsiniz. Bilhassa dijital platformlarda kurumsal bir marka olmak isteyenler için belli bir stratejinin belirlenmesi, iyi bir ajansın seçilmesi marka olma yolunda en önemli unsurlardır. Videolarınızdaki kalite sizinle birlikte anılır, imajınızı tazeler.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

HABER AKIŞI

Editor Picks