08.11.2016 05:05

Vine Kapatılmaktan Kurtulmuş Olabilir!

Twitter’in kapatmaya karar verdiği video platformu Vine, son dakika kararı ile kapatılmaktan vazgeçilmiş olabilir! Peki Vine’a ne olacak? İşte tüm detaylar!

Geçtiğimiz ay Twitter, kısa videolar paylaşılan platformu olan Vine’ı kapatacağını resmi bir şekilde duyurmuştu. Fakat her ne kadar kesin bir dille Vine’ın kapatılacağı duyurulsa da yeni çıkan bilgilere göre Vine paçayı son dakika da kurtarmış olabilir! Çünkü birçok firma şu an Vine’ı satın almak için sıraya girmiş durumda. İşte Vine’ın bu talihsiz gidişatı nasıl sonlanacak sorusuna aradığımız o kritik cevaplar!

Vine Kapanacak mı Yoksa Satılacak mı

line

İnternet dünyasına bomba gibi düşen TechCrunch’un yeni yayınladığı bilgilere göre Vine’ı kapatma kararı alan ve hatta uzun bir açıklama ile internet alemine bu kararı duyuran Twitter, son dakika kararı ile Vine’ı kapatmaktan vazgeçmiş olabilir! Bu bilgilere göre kapatılacağı duyurulduğundan beri birçok firma Vine’ı satın almaya çalışıyor. İşte son bilgilere göre bu satın alma baskıları sonuç vermiş olabilir. Daha çok Asya ülkelerinde faaliyet gösteren birçok firmadan iyi teklifler aldığı söylenen Vine eğer yeni sahibini bulabilirse yayın hayatına devam edecek. Bu firmalardan en büyüğünün ise Japon mesajlaşma firması olan Line olduğu düşünülüyor. Hatta Line’ın Vine’ı satın almak için 10 milyon doların üzerinde bir teklif ile Twitter’in kapısına dayandığı da elimize ulaşan bilgiler arasında. Bakalım ülkemizde de birçok fenomen yetiştiren Vine yayın hayatına devam edebilecek mi?