20.06.2016 23:07

Volvo S90 Akıllı Sürüş Desteği İle Geliyor

Otomobil kullanıcılarını teknoloji ile iç içe yaşatmayı hedefleyen otomobil modellerinden birisi olan Volvo S90’a akıllı sürücü desteği eklendi.

Otomobil, TIR ve otobüs üretiminde dünyanın en önde gelen firmalarından birisi olan ve aldığı dayanıklılık ödülleri sayesinde birçok otomobil kullanıcısı tarafından tercih edilen Volvo Group’un, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir anket neticesinde, sürücülerin talepleri doğrultusunda geliştirdikleri Volvo S90 modeline üst düzey teknolojik yenilikler eklediği bildirildi.

Volvo S90 Büyüleyici Özellikleri ile Geliyor!

İnternete bağlanabilen, otomobil sürücüsü ile direkt olarak iletişime geçebilecek olan Volvo S90 modelinin geniş bir iç hacme, der ve ahşap tasarıma sahip olduğu ifade edilirken, Sensus Connect ismi verilen tablet bilgisayarı da ön konsolunda taşıyacağı açıklandı. Ayrıca Volvo S90 modeline bulut tabanlı servislerin entegre edildiği de belirtilirken üç boyutlu harita desteğinin de sürücülere sağlanacağı bildirildi. Harita güncellemelerine sürücülerin ücretsiz olacak ulaşabileceği belirtilen Volvo S90 modelinde sık kullanılacağı öngörülen bir takım bilgisayar opsiyonlarının Sensus Connect isimli tablet bilgisayarın en altına sabitlendiği aktarılırken, Volvo S90’da bulunan tablet bilgisayarın sim kart takabilme, bluetooth bağlantısı ve web radyosu gibi birçok özelliği daha taşıdığı bildirildi.

An itibari ile Apple kullanıcılarının akıllı telefonlarını kolayca Volvo s90 modeli ile bütünleştirebileceği de bildirilirken, Android kullanıcılarının ancak 2017 yılında böyle bir imkana sahip olacağı ifade edildi.