07.05.2016 23:30

WhatsApp Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp bildirim sesini değiştirmek isteyen kullanıcılar kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirler! İşte WhatsApp bildirim sesini değiştirme yöntemi!

whatsapp-bildirim-sesi-nasil-degistirilir

SMS uygulamasını tarihe gömen popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün onbinlerce kişi tarafından indiriliyor. Mobil mesajlaşma uygulamaları arasında 1 milyarı aşkın kullanıcı sayesinde yerini sağlama almış olan WhatsApp rakiplerini yanına dahi yaklaştırmıyor.

Mobil mesajlaşma deneyimini bir üst kademeye taşıyan WhatsApp her yeni güncellemede kullanıcılarına birçok işe yarar yeni özellik sunuyor. Stabil performansı ve sistem kaynaklarının çok azının kullanarak cihazın yavaşlamasının önüne geçen WhatsApp, bu özellikleri ile her daim rakiplerinden bir adım önce yürüyor.

WhatsApp‘a rakip olma amacı ile ne kadar çok uygulama çıkmış olsa da bu uygulamaların toplam sahip olduğu kullanıcı sayısı dahi WhatsApp‘a yetişmeye yetmiyor.

WhatsApp uygulamasının diğer mobil mesajlaşma uygulamalarına kıyasla birçok avantajı olduğu kadar birçok da dezavantajı var. Bunlar çok küçük dezavantajlar olduğu için söz etme gereği dahi duymuyoruz. Fakat lider mesajlaşma uygulamasında henüz görüntülü görüşme özelliğinin olması birçok kişi tarafından eleştiriliyor. Yapılan haberlere göre yakın zamanda WhatsApp‘a görüntülü konuşma özelliği de eklenecek.

Asıl konumuza dönmek gerekirse WhatsApp bildirim sesi nasıl değiştirilir konusu birçok WhatsApp kullanıcısı tarafından merak edilen bir özellik.

WhatsApp Bildirim Sesi Değiştirme

İlk olarak WhatsApp uygulamanızı çalıştırın ve uygulama menüsü altından Ayarlar’a dokunun. Ardından Bildirimler’e dokunun ve karşınıza bildirimler ile ilgili birçok ayarı yapabileceğiniz bir menü gelecek. Bu bölümden WhatsApp bildirim sesini değiştirme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber