30.01.2016 17:24

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, WhatsApp Web ile artık bilgisayarlarda da kullanılıyor. Peki WhatsApp'ı bilgisayarda nasıl kullanacağız? İşte WhatsApp'ı bilgisayara bağlama adımları!

Mobil aygıtların popüler ve vazgeçilmez mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp‘ı bilgisayarda kullanabilmeniz için öncelikli şart bir internet tarayıcısına(Chrome,Safari, Microsoft Edge, Firefox vb.) sahip olmanız. Ayrıca aşağıda anlatacağımız WhatsApp Web sürümünü kullanmak için mobil cihazınızda WhatsApp ‘ın son sürümüne sahip olduğunuzdan da emin olmanızda fayda var.

WhatsApp, WhatsApp Web Sürümü ile Bilgisayar Ekranında Nasıl Kullanılır?

İlk olarak internet tarayıcısı üzerinden WhatsApp Web adresine girmeniz gerekiyor.

Bağlantı Linki: https://web.whatsapp.com/

Daha sonra internet tarayıcısı üzerinden girdiğiniz WhatsApp Web‘e telefonunuz ile bağlantı kurmanız gerekiyor. Bunun için akıllı telefonunuzdan WhatsApp‘a girip daha sonra Ayarlar sekmesinden WhatsApp Web seçeneğini tıklayabilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde karşınıza bir barkod tarama ekranı çıkıyor. Bu aşamada bilgisayarınız üzerinden açtığınız WhatsApp Web’de bulunan barkodu telefonunuzun kamerası yardımıyla barkod okuyucuya okutmanız gerekiyor. Hepsi bu kadar!

Bütün bu işlemleri yaptığınızda WhatsApp‘ı bilgisayarınıza bağlayarak WhatsApp Web sürümünü aktifleştirmiş ve WhatsApp‘ı kolaylıkla bilgisayar ekranınızda kullanabiliyor oluyorsunuz.

Oldukça kullanışlı olan bu yenilik anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp‘ın konumunu daha da güçlendiriyor. Bu özelliğin şu anda hem Android hemde iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlar için kullanılabilir durumda olduğunu da hatırlatalım.

Kategoriler: Rehber