08.11.2016 14:25

WhatsApp GIF Özelliği Nasıl Kullanılır?

Uzun süredir beklenen WhatsApp GIF Özelliği sonunda geldi. Peki, ama WhatsApp GIF Özelliğini kullanmak için hangi ayarları yapmamız gerek? GIF ayarları neler?

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalar arasında gösterilen Facebook, son yıllarda sadece ana Facebook uygulamasıyla değil bunun yanında kendi çatısı altında çalışan diğer sosyal medya uygulamalarıyla da gündeme gelmeye başladı. Bu uygulamalar arasından en çok dikkat çekeni ise anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp. Çıktığı ilk andan bu yana en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sürekli aldığı güncellemelerle beraber kullanıcılarında beğenisini kazanmayı başarıyor. Bu noktada WhatsApp son olarak geçtiğimiz günlerde haberleri yapılan WhatsApp GIF özelliğin güncelleme olarak kullanıcılara sundu. Uzun süredir beklenen WhatsApp GIF özelliği yayınlandıktan sonra en çok merak edilen konu ise uygulamanın nasıl kullanılacağı oldu. WhatsApp GIF oluşturma işlemine bakalım.

WhatsApp GIF Oluşturma Ve Paylaşma

WhatsApp-GIF-Özelliği

WhatsApp’ın yeni güncellemesinden sonra gelen GIF özelliği için öncelikle bilmeniz gereken birkaç püf nokta var. GIF için Giphy ile anlaşan WhatsApp, doğrudan hazır GIF paylaşımları yapma imkânı sunuyor. Bunun dışında GIF oluşturma aşamaları ise şöyle;

  • Öncelikle WhatsApp uygulamasını güncellemeniz gerekiyor. WhatsApp özelliğini güncelledikten sonra ise yeni güncelleme sayesinde WhatsApp GIF için 6 saniyelik video desteği sunmakta.
  • GIF haline dönüştürmek istediğiniz 6 saniyelik videoyu GIF butonuna basarak GIF’e dönüştürmeniz mümkün. Bunun dışında video düzenleme bölümünden GIF içerisine yazı efekt ve benzeri objeleri de ekleyebiliyorsunuz. Şu an için sadece iOS işletim sistemleri için yayınlanan WhatsApp GIF özelliği güncellemesinin Android için ise bir süre daha beklemek gerekecek.

Kategoriler: Rehber