29.10.2016 15:16

WhatsApp Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

WhatsApp üzerinde görüntülü görüşme özelliği beta sürüm ile kullanılabiliyor. Peki görüntülü görüşme yapmak için WhatsApp'ın beta sürümü nasıl kurulur?

Sesli arama özelliği ile kullanıcıların büyük ilgisini çeken WhatsApp’a uzun bir süredir beklenen görüntülü görüşme özelliği son beta güncellemesi ile birlikte geldi. WhatsApp görüntülü görüşme özelliğini beta sürümü ile birlikte gelen güncellemeyle kullanabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda WhatsApp görüntülü arama özelliği herkese güncelleme ile birlikte gelecek olsa da beklemek istemeyenler yazımızın devamında anlatacağımız yöntemler ile WhatsApp’ı son beta sürümüne güncelleyerek WhatsApp görüntülü görüşme özelliğini kullanabilirler.

WhatsApp Görüntülü Görüşme Özelliği için Beta Sürüm Nasıl Kurulur?

1.Yöntem: Google Play Store
WhatsApp’ın görüntülü görüşme özelliğini içeren beta sürüm güncellemesini yükleyebilmek için Google Play Store üzerinden WhatsApp beta test programına katılmış olmanız gerekiyor. Beta test programına katılmak için Play Store’dan WhatsApp’a girip sayfanın en alt kısmından beta test programına katıl seçeneğine basmanız gerekiyor.

Beta test programına katıldıktan birkaç dakika sonra Android telefonunuza güncelleme gelecektir. Ancak WhatsApp görüntülü görüşme özelliğini kullanabilmek için uygulamanın en son beta sürümünün iki tarafta da yüklü olması gerekli.

Screenshot_2016-10-29-02-48-13-605_com.android.vending     Screenshot_2016-10-29-02-48-27-922_com.android.vending  Screenshot_2016-10-29-02-59-24-055_com.android.vending

2.Yöntem: APK Dosyası
WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğini de içeren son beta sürümünü .apk uzantılı dosya olarak birçok siteden indirip kurabilirsiniz. İndirdiğiniz .apk dosyasını kurabilmek için:
Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar 

veya
Ayarlar > Ek Ayarlar > Gizlilik > Bilinmeyen Kaynaklar (Bu kısım farklı telefon modellerinde farklılık gösterebilir ) seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Güncellemeyi yükledikten sonra WhatsApp görüntülü görüşme özelliği ile sevdiklerinizi görüntülü olarak arayabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber