15.01.2016 20:14

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

WhatsApp hesap silme özelliği çoğu kişi tarafından bilinmez. WhatsApp hesap silme sanılanın aksine çok kolaydır. Detaylar WhatsApp hesap silme rehberimizde!

whatsapp hesap silme

WhatsApp Messenger günümüzde mobil platformlarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması durumunda. Facebook tarafından satın alınması ile birlikte gelişimini hızlandıran WhatsApp günümüzde milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz üzere WhatsApp aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı başarıyor. Aynı başarıyı popüler sosyal ağı Facebook’un mobil mesajlaşması uygulaması Messenger ile de yakalayan Facebook, günümüzde mobil ve masaüstü platformlardaki bir numaralı sosyal iletişim ağı durumunda.

Aylık aktif kullanıcı sayısı (milyon)

Bu rehberimizde sizlere WhatsApp hesap silme işleminin nasıl gerçekleştiğini anlatacağız. WhatsApp hesabınız uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız ile silinmez. Çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen WhatsApp hesap silme işleminin detayları rehberimizde! İlk olarak hesabınızı silmeniz halinde neler kaybedeceğinizden bahsedelim.

WhatsApp hesabınızı sildiğiniz zaman telefon numaranız WhatsApp veritabanından silinecek ve yeniden kayıt edilebilir olacak. Ek olarak tüm gruplardan otomatik olarak çıkacaksınız ve tüm mesajlarınız ve medyalarınız silinecek. Unutmayın ki WhatsApp hesap silme işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir.

whatsapp hesabıi nasıl silinir

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

İlk olarak WhatsApp uygulamanızı çalıştırın ve menüden Ayarlar bölümüne gelin. Ardından Hesap sekmesine geçin ve Hesabımı sil seçeneğine dokunun. Telefon numaranızı girdikten sonra Hesabımı sil butonuna basarak WhatsApp hesap silme işlemini tamamlayabilir ve kalıcı olarak WhatsApp hesabınızı silmiş olursunuz.

Kategoriler: Rehber