17.07.2017 21:12

WhatsApp iOS için Gelen Yeni Özellikler ve Kullanımı

WhatsApp iOS için yeni bir güncelleme daha geliyor. YouTube videoları için yayınlanacak olan WhatsApp iOS güncellemesi nasıl bir özellik getiriyor?

Anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok kısa aralıklarla ardı ardına güncellemeler almaya başladı. Son olarak mesajlaşma uygulamasının dosya gönderim sisteminde değişikliğe gittiği belirtilmişti. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar iOS cihazlarında 120 MB dosya boyutuna kadar, Android cihazlarından ise 100 MB dosya boyutuna kadar APK dahil her türlü dosyanın gönderilmesine izin verilmişti. Bir yandan yeni dosya desteği, diğer yandan mesajı geri çağır özelliği gibi ekstra özellikler test edilirken, WhatsApp iOS sürümü için yeni bir güncelleme daha ortaya çıktı.

WhatsApp iOS Güncelleniyor

Yapılan açıklamaya göre şu an sadece WhatsApp iOS sürümüne gelecek olan yeni güncelleme epey bir beğenilecek gibi duruyor. Şimdilik testleri iOS platformunda ilerleyen yeni güncelleme bir nevi resim içerisinde resim özelliğini devreye sokuyor. WhatsApp iOS güncellemesi sonrasında kullanıcılar sohbet içerisinde gönderilen YouTube videolarını, sohbeti engellemeden aynı ekran üzerinde WhatsApp üzerinden açabilecek.

WhatsApp iOS

Sohbet devam ederken videoyu izlemeye devam edebileceksiniz. Ayrıca yeni sistemde video pencerelerini de istediğiniz gibi görüntüleyebileceksiniz. WhatsApp iOS güncellemesinin ekran içinde ekran özelliğinin ne zaman kullanıma gireceği konusunda bir bilgi yok. Buna karşın testlerinin başladığı belirtilen yeni özelliğin, iPhone 6 serilerinin ve daha üstü iPhone modellerinde kullanıma geçeceği, net tarih belli olmasa da kısa süre içerisinde güncellemelerinin hazırlanacağı da verilen bilgiler arasında.