15.03.2016 23:25

WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber!

WhatsApp kullanıcılarını üzecek gelişme! WhatsApp yaptığı bir duyuru ile kullanıcılarını üzecek bir gelişmenin altına imzasını atmaya hazırlanıyor!

whatsapp

Geride bıraktığımız günlerde 7’nci yaşını tamamlayan WhatsApp‘ın günümüzün en popüler mobil mesajlaşma uygulaması olmasında büyük etkisi bulunan geniş işletim sistemi desteği artık sona eriyor.

WhatsApp, diğer çoğu mobil mesajlaşma uygulaması gibi sadece Android, iOS veya Windows Phone (ya da Windows 10 ile değişen adıyla Windows Mobile) işletim sistemleri için destek sunmuyor. Nokia S40 ve Symbian S60 gibi işletim sistemlerine dahi destek sunan WhatsApp, bu sayede dünyanın en çok tercih edilen mobil mesajlaşma uygulaması olmuştu. WhatsApp‘ın resmi blogunda yapılan habere göre artık güncelliği geçmiş işletim sistemlerine verilen destek geri çekilecek. WhatsApp desteği sona erdirilen işletim sistemlerinin tam listesi şu şekilde:

  • BlackBerry
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 ve Android 2.2
  • Windows Phone 7.1

WhatsApp bu işletim sistemlerine sahip cihazlara verdiği desteği geri çekmelerine sebep olarak gelecekte WhatsApp‘a eklemeyi düşündükleri yeni özellikleri bu işletim sistemlerinde sunamamalarını gösteriyor.

WhatsApp bu cihazlara desteğini her ne kadar sona erdirmiş olsa da halihazırda bu cihazlarda yüklü olan WhatsApp uygulaması 2016 yılı sonuna kadar işini yapmaya devam edecek. 2016 yılı sonrası için WhatsApp kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların Android, iOS ya da Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihaza geçiş yapmaları gerekiyor.