01.04.2016 23:24

WhatsApp Mesajlarının Geç Gelmesi veya Gelmemesi Sorunu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta yaşanan mesajların geç gelmesi veya hiç gelmemesi sorununun çözümü ile ilgili detayları bu yazımızda anlatıyoruz!

Akıllı telefona sahip her kullanıcı mutlaka WhatsApp uygulamasını da kullanıyor. Fakat WhatsApp uygulamasında bazen problemlerle karşılaşabilirsiniz. Kullanıcıların genellikle karşılaştığı en yaygın sorunlar anlık mesajların geç gelmesi ya da hiç gelmemesi. Bu problemi çözebilmeniz ve gecikmesiz iletişiminiz için birkaç basit adım yeterli.

WhatsApp Mesaj Gelmemesi veya Geç Gelmesi Sorununun Çözümü

WhatsApp kullanıcıları yaygın olarak anlık mesajların gelmemesi ya da geç gelmesi gibi bir problem yaşıyor.  WhatsApp geç mesaj gelmesinin nedeni şuan için bilinmiyor. Resmi olarak WhatsApp bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat bunun çözümü için WhatsApp’ın kaldırılarak yeniden kurulmasını öneriyor. Sizin de ilk yapmanız gereken uygulamayı kaldırarak yeniden kurmak olacaktır.

Eğer WhatsApp mesaj gelmiyor ise telefonunuzun “Ayarlar” bölümünde bulunan “veri kullanımı” seçeneğinin içerisinde ki “arka plan veri sınırla” seçeneği işaretli olmamalıdır. Eğer işaretli ise kaldırmalısınız.

Eğer Wi-Fi bağlantısını kullanıyorsanız yine “Ayarlar” bölümünde ki “kablosuz” ve “gelişmiş” adımlarını izleyerek, burada “uykudayken kablosuzu açık tut” seçeneğini “her zaman” olarak işaretleyin.

HTC WhatsApp sorunu sık karşılaşılan durumlardan biri. Ve bunun çözümü de oldukça basit. HTC’nin hızlı açılış özelliğini kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bu şekilde WhatsApp mesaj sorununu çözebilirsiniz.

WhatsApp mesaj problemi yaşamanızın bir nedeni de güç modunun ekonomik olarak seçilmiş olması olabilir. Telefonunuzun güç modunu “ekonomik” ayardan çıkararak da bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber