27.02.2016 23:54

WhatsApp Okundu Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

WhatsApp okundu bilgisi kaldırma özelliği WhatsApp tarafından bize sunulan bir özellik. İşte WhatsApp okundu bilgisini kaldırmak için yapmanız gerekenler!

whatsapp-okundu-bilgisi-nasil-kaldirilir

WhatsApp, her geçen gün hızla geliştirilen bir mobil mesajlaşma uygulaması olması sayesinde günümüzde 1 milyar aktif kullanıcı barajını aşmış durumda. Özellikle Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmasının ardından gelişimini hızlandıran WhatsApp ilk başlarda 1 yıl kullanımın ardından kullanıcılardan uygulamayı daha fazla kullanmaları için belli bir ücret talep edecekti. Geride bıraktığımız aylarda WhatsApp’ın kullanımı tamamiyle ücretsiz oldu.

WhatsApp gelişmiş kullanıcı deneyimi sayesinde mobil kullanıcılara en fazla hitap eden mobil mesajlaşma uygulaması konumunda. WhatsApp yetkilileri bu kullanıcı deneyimini geliştirmek içni WhatsApp’a her yeni güncellemede birçok yeni özellik katıyor. Bu özelliklerden biri de Okundu Bilgisi özelliği. Bu özellik kullanıcıların gönderdikleri mesajların karşıdaki kişi tarafından okunup okunmadığını mesajı gönderene bildiren bir özellik. Kimi zaman işe yarar bir özellik olan bu özellik, kimi zamanda kötü sonuçlara yol açabiliyor. Peki WhatsApp okundu bilgisi kaldırma nasıl olur, okundu yazısı nasıl kaldırılır, tüm detaylar bu yazımızda!

WhatsApp Okundu Bilgisi Kaldırma

WhatsApp Okundu Bilgisi Kaldırma

İlk olarak WhatsApp’ı çalıştırın ve menüden Ayarlar‘a girin. Hesap > Gizlilik yolunu takip edin ve buradaki Okundu bilgisi seçeneğinin karşısındaki işareti kaldırın. Bu işareti kaldırdıktan sonra okundu bilgisi karşı tarafa gönderilmeyecektir.

Kategoriler: Rehber