26.06.2016 18:00

WhatsApp’a Güncelleme Geliyor!

WhatsApp'a yeni güncelleme geliyor. Kullanıcılar artık WhatsApp'dan kolayca müzik gönderebilecek ve grup sohbetlerine kişi eklemesi yapabilecek

1 milyardan fazla kişinin kullandığı ücretsiz konuşma ve mesajlaşma servis ağı olan WhatsApp daha çok kullanıcı çekebilmek ve kullananlar tarafından beğenilen bir uygulama olabilmek için güncelleme yapmaya devam ediyor. Sesli konuşma ve alıntı yapabilme özelliklerinin gelmesi ile daha çok kullanıcının WhatsApp‘ı kullanmasını sağlayan yapımcılar yeni beta sürümleri ile testler yapmaya devam ediyorlar.

WhatsApp’a Yeni Güncelleme Yolda

WhatsApp’a yeni gelen güncelleme sayesinde artık kullanıcılar sohbetlerde müzikleri daha kolay şekilde gönderebilecek. Şu anda yapılan çalışmalar Android işletim sistemine sahip telefonlarda mevcut bulunmakta fakat iOS işletim sistemine sahip telefonlarda bu özellik mevcut değil. WhatsApp müzik güncellemesi ile kullanıcılar telefonlarında bulunan müzikleri sohbet bölümüne çok kolay bir şekilde gönderebilecek. Müzik Platformu olarak Apple Music uygulamasını kullananlar WhatsApp sohbetine gönderdikleri şarkıların kapak fotoğraflarının çıkmasın sağlayabilecek. Gönderilen müzik iletisinin hemen yanında bir müzik ikonu bulunacak. Bu ikona tıklayan kişiler kolayca şarkıyı dinleyebilecek.

Öte yandan Apple geçtiğimiz hafta iOS 10 beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm ile WhatsApp uygulamasına giren kişiler büyük emojiler ile karşılaştı. Uygulamayı kullananların büyük emojiyi beğendiği görünüyor ki WhatsApp ilerleyen zamanlarda yapacağı güncelleme ile emoji boyutlarının büyük kalmasını hedeflemektedir. Yapılacak olan güncellemeler bunlarla sınırlı değil. Grup sohbetlerine katılımı sadece yöneticiler belirleyebilmekte olup kişi ekleme ve çıkartma işlemleri sadece yöneticilere tanımlamıştır. Gelecek olan güncelleme sayesinde grup sohbetlerine verilecek olan bağlantıya tıklayan kişiler katılabilecek. Söz konusu yapılacak olan bu yeniliklerin ne zaman çıkacağı konusunda bilgi verillmedi.