02.03.2017 11:42

Windows 10 Güncellemesiyle İstenmeyen Uygulamalar Engellenebilecek!

Microsoft'un son işletim sistemi olan Windows 10 sürekli olarak yenilenmeye devam ediyor. İşte Windows 10'un yeni güncellemesiyle gelecek olan yenilikler.

Micrososft son işletim sistemi olan Windows 10’a sürekli olarak yeni özellikler getirmek için çabalıyor. Windows 10’a kısa bir süre içerisinde gelecek olan Creators Update‘in çıkacağı tarih giderek yaklaşırken Microsoft’un bu yeni güncellemesinde Windows 10 kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacağı belli oldu!

Yazılım devi Microsoft son zamanlarda pek çok yenilikle adından söz ettirmeye devam ediyor. Windows 10 Cloud adında yeni bir Windows 10 sürümünün ortaya çıkmasıyla birlikte Redstone 3 güncellemesi de onaylanmış oldu. Bunlarla birlikte Creators Update‘e dair yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bu iddiaların başında Windows 10‘a yeni güncelleme ile birlikte yüksek oyun performansı gelecek. Elbette ki bu yeni güncelleme sadece oyun anlamında öneli yenilikler getirmeyecek. Bunun yanında güncellemeyle birlikte pik kullanımı ayarlama, e-kitap mağazası, bilgisayarda boş alan açmanın kolay bir şekilde sunulması ve merakla beklenen gece modu da bu güncelleme ile birlikte gelecek. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte uygulamaların inme süreler daha doğru bir şekilde takip edilebilecek ve ekran titreşmeleri sona erecek.

Microsoft’un Windows Betalarını öncelikli olarak sunduğu Windows Insider kullanıcılarının bu konuyla ilgili paylaşımlarına bakacak olursak kullanıcılar artık kaynağı belli olmayan uygulamaların yüklenmesini engelleyebilecek. Yani Windows 10 işletim sisteminde artık kullanıcılar sadece Windows Store uygulamalarını indirebilecekler ve bu sayede kullanıcıların bilgisayarları daha güvenli hale gelecek.

Bilindiği gibi bu özelliğin benzer bir uygulaması Apple’ın macOS işletim sisteminde de yer alıyor. Bakalım Microsoft’un bu yeniliğine Windows kullanıcıları nasıl tepki gösterecek.