02.03.2016 00:02

Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

Windows 10'u güvenli modda açma kimi zaman hayatımızı kurtarabiliyor. Windows 10 güvenli mod açma çok kolaydır. İşte Windows 10'u güvenli modda açma yöntemi!

windows-10-guvenli-modda-nasil-baslatilir

Windows 10 işletim sistemi ücretsiz olarak piyasaya çıktığı günden beri bir çok soru ile kullanıcıların aklını meşgul eder oldu. Önceki işletim sistemlerinden alıştığımız birçok ayarı eski yerlerinde bulamaz olduk. Windows 10’u güvenli modda başlatma seçeneği de bu ayarlardan biri. Peki Windows 10 güvenli mod açma işlemi nasıl gerçekleşir? İşte tüm detayları ile Windows 10’u güvenli modda açma yöntemi!

Windows 10 Güvenli Mod Açma

Windows 10 işletim sisteminizi güvenli mod ile açmak için uygulayabileceğiniz 2 yöntem vardır. Bunlardan biri msconfig ayarlarıdır.

Yöntem 1 – msconfig

Windows logo tuşu + R tuşuna aynı anda basarak Çalıştır penceresini açın. Çalıştır penceresine msconfig yazın ve Enter tuşuna basın. Açılan pencereden Önyükleme sekmesine geçin ve bu sekmedeki Önyükleme seçenekleri kısmında yer alan Güvenli önyükleme seçeneğini aktif edin. Alt taraftan güvenli mod açma seçeneklerinden istediğiniz seçin ve Tamam tuşuna basıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yöntem 2 – SHIFT tuşu ile güvenli mod açma

En çok kullanılan ve en pratik yol budur. Windows 10’u SHIFT ile güvenli modda açmak için Başlat tuşuna sağ tıklayın Kapatın veya oturumu kapatın seçeneğinin üstüne gelin sağ tarafta açılan listede yer alan Yeniden başlat seçeneğine klavyenizden SHIFT tuşuna basılı tutarak tıklayın. Ardından Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç Ayarları yolunu takip edin ve Yeniden Başlat butonuna basın.

Windows 10 güvenli mod açma konusunda izleyebileceğiniz yollar bunlardır. Eğer bilgisayarınız açılmıyor ise Windows’un otomatik olarak size bu seçeneği sunacak bir pencereyi karşınıza getirmesini beklemelisiniz.

Kategoriler: Rehber