17.01.2016 11:58

Windows 7 USB Flash Bellekten Nasıl Kurulur?

Windows 7 USB Flash Bellekten nasıl kurulur, Windows 7 USB Flash Bellekten format atma nasıl gerçekleştirilir? İşte bu format işlemi ile ilgili tüm detaylar!

Windows 7 USB Flash Bellekten Format Atma

Windows işletim sisteminin en can sıkıcı yanlarından biri uzun süreli kullanımda her geçen gün daha da yavaşlamasıdır. Windows işletim sisteminin hayatımızı zehir eden bu yanı sebebiyle belli aralıklarla bilgisayarımıza format atmalıyız. Fakat format atmak için her zaman yanınızda CD bulundurmanıza gerek. CD teknolojisi yavaş yavaş eskimeye ve taşınması zor hale gelmeye başladı. Artık ceplerimizde CD’lere ayıracak bir yerimiz yok. CD teknolojisi yerine USB flash bellek bellek kullanarak format atmak çok daha rahat ve pratik bir yöntem. Bizde sizlere bu rehberimizde USB flash bellekten nasıl format atılır, format için usb bellek nasıl hazırlanır detaylı bir şekilde anlatacağız.

Windows 7 USB Flash Bellekten Format Atma

İlk olarak bilgisayarınıza Windows 7 USB/DVD Download Tool yazılımını indirin ve gerekli adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirin. Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstünüze gelen Windows 7 USB DVD Download Tool kısayoluna tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz. Programı çalıştırdıktan sonra sizden ISO formatında bir dosya seçmenizi istiyecektir. Eğer halihazırda elinizde ISO dosyası yoksa ve bir format CD’sine sahipseniz Free ISO Creator programı yardımıyla CD’nizi ISO dosyasına dönüştürebilirsiniz. ISO dosyasını seçtinden sonra Next tuşuna basarak sonraki adıma geçin ve USB Device seçeneğine tıklayın. Eğer ISO dosyasını CD’ye yazdırarak format CD’si yapmak istiyorsanız CD seçeneğini seçin. USB device seçeğini seçtikten sonra karşınıza gelen listeden format USB flash belleği yapmak istediğiniz flash belleği seçin. Begin Copy butonuna basın ve format için USB flash belleğiniz hazırlansın. Ardından tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatarak USB flash belleği boot etmek. Boot işleminden sonra USB flash bellekten Windows 7 kurulumu bağşalaycaktır.

Kategoriler: Rehber