16.02.2016 22:06

Windows.old Klasörünü Silme

Windows.old klasörü nasıl silinir, nedir, ne işe yarar ve daha bir çok detay bu rehberde! İşte Windows.old klasörünü silme yöntemi!

windows old klasörünü silme
Windows.old klasörü nedir?

Windows kullanıcıları bilgisayarlarını daha güncel yeni bir Windows işletim sistemine yükselttikten sonra bilgisayarınızın C diskinde Windows.old adında bir klasör oluşur ve bu klasörün boyutu genellikle çok büyük olur ve diskinizde büyük bir alanı kaplar.

Windows.old klasörünü silebilir miyim?

Windows.old klasörü içinde daha önceki işletim sisteminizden kalma bilgileri barındırır. İlk olarak işinize yarayacağınızı düşündüğünüz ve ihtiyacınız olan önemli dosyaları Windows.old klasörü içerisinden bulup ana hesabınıza aktarınız. Gerekli tüm dosyalarınızı aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey gereksiz birçok dosya ile diskinizde yer kaplayan bu klasörü silmek.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows.old klasörünü silmek için yapmanız gereken tek şey Windows ile dahili olarak gelen Disk Temizleme aracını kullanmaktır.

Windows.old klasörünü silme

Windows.old klasörünü silme işlemi oldukça kolaydır. İlk olarak bilgisayarınızın arama kısmına Disk temizleme yazın ve ilk sırada çıkan sonuca tıklayın. Disk temizleme aracını açmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise C diskinize sağ tıklayarak Özellikler seçeneğini seçerek genel sekmesi altında yer alan Disk temizleme butonuna tıklamaktır.

windows old klasörünü silme

Windows.old klasörünü silmek için Disk temizleme aracı açıldıktan sonra Sistem dosyalarını temizle seçeneğini seçin ve son olarak Dosyaları sil butonuna tıklayın. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra Windows.old klasörü silinmiş olacaktır.

Kategoriler: Rehber