28.09.2016 21:46

Xiaomi 1000. Mağazasını Açmaya Hazırlanıyor!

Son zamanların yükselen akıllı telefon markası Xiaomi, yükselişini kararlı bir şekilde devam ettirmekte ısrarlı. Xiaomi 2020 yılına kadar mağaza açmak istiyor!

Çinli akıllı telefon firmalarının öncülerinden olan Xiaomi şimdiye kadar hep internet ortamından satış yapıyordu. Fakat teknoloji geliştikçe servis merkezlerindeki maliyetlerin düşmesi ve tecrübeli elemanların bilgilerinden yararlanmak önemli bir hale gelince Xiaomi bu pazarlama tercihinden vazgeçti. Xiaomi’nin CEO’su olan Lei Jun’un söylediklerine göre 2020’ye kadar Xiaomi resmi 1000 adet mağaza açacak!

Xiaomi Gümbür Gümbür geliyor!

Tech in Asia dergisine konuşan Xiaomi yetkilileri Mi markasını tüm evde kullanılacak bir şekilde tasarlıyor. Apple’dan alışık olduğumuz organize çalışma şeklinin Xiaomi de yakın bir zaman sonra karşımıza çıkabileceğini düşünüyoruz. Mi Home ismi verilecek mağazaların 2016 yılında 60 adet, 2020 yılında ise 1000 adete kadar çıkarılacağı gelen bilgiler arasında. Pazar değeri yüksek bir alan olan akıllı telefon piyasasında Çinlilerin en iyi markalarından olan Xiaomi, Apple’ın ve Samsung’un tekeli altına aldığı bu alanda başarılı olmakta kararlı görünüyor. Bakalım Xiaomi, açacağı mağazalarla bu başarıyı elde edebilecek mi?