29.05.2016 21:29

Xiaomi Mi5 Özellikleri ve İncelemesi!

Xiaomi, Mi ailesine yeni bir üye Mi5’i dahil etti. Xiaomi Mi5’nin özelliklerini sizler için inceledik. Xiaomi Mi5 ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi Çin meşeli bir firma olup, mobil sektöründe ciddi yatırımlar ile yoluna devam ediyor. Rakipleri Samsung, HTC, Apple ve LG gibi firmalar olsa dahi Xiaomi’de mobil üretim pazarında bende buradayım demeye devam ediyor. Bu anlamda Mi ailesinin yeni üyesi Xiaomi Mi5’i gelin beraber yakından inceleyelim.

Xiaomi Mi5’nin Özellikleri Neler ve Fiyatı Ne Kadar?

Xiaomi, Mi5 serisinde karşımızda zarif, ince ve şık bir tasarım ile çıkıyor. Öyle ki, telefonun en kalın noktası sadece 7.3 mm olup ağırlığı ise sadece 139 gram. Yan çerçevesi metal halde kaplı Xiaomi Mi5’in arka tarafı ise cam malzeme ile üretilmiş bir koruma yapısına sahip. Xiaomi Mi5 5.15 İnçlik ekranı ve Full HD çözünürlüğü sayesinde görsel deneyimlemeyi en üst seviyeye çıkartmayı hedeflerken, ekranında Corning Gorilla Glass 4 teknolojisine de yer vermiş. Xiaomi Mi5 gücünü Snapdragon 820 yonga setinden alırken, 4GB Ram kapasitesi sayesinde de hız konusunda tatminkar bir grafik sergiliyor. Arka kamerası 16 Megapiksel olan Xiaomi Mi5’in ön kamerası ise 4 Megapiksel. Xiaomi Mi5’in satış fiyatı ise 300-410 dolar arasında özelliklerine göre değişen bir etikete sahip.

Son olarak Xiaomi Mi5 kullanıcılarının biz Technolat editörlerine son derece olumlu geri dönüşler yaptığını belirtmek isteriz.

Kategoriler: İnceleme