09.06.2017 18:30

Xperia XZ Premium, iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 edge Yavaş Çekim Karşılaştırması

Sony Xperia XZ Premium yavaş çekim özelliği ile öne çıktı. Bizler de Xperia XZ Premium'un bu özelliğini iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 edge ile karşılaştırdık!

xperia-xz-slow-motion-karsilasitmasi

Sony’nin yılın ilk çeyreğinde MWC 2017’de görücüye çıkardığı yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ Premium’un geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanı da İstanbul’da yapılmıştı. Türkiye lansmanında da slow motion özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Sony’nin yeni akıllı telefon modeli Xperia XZ Premium, 960 fps hızında yavaş çekim video kayıt edebiliyor.

Xperia XZ Premium’un Yavaş Çekim(Slow Motion) Özelliğini iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 edge ile Karşılaştırdık!

Apple’ın geçtiğimiz yıl çıkardığı amiral gemi modeli iPhone 7 Plus ve Samsung’un Galaxy S7 edge modelleri 240 fps hızında video kayıt edebiliyor. Sony ise Xperia XZ Premium modeline eklediği 960 fps hızında yavaş çekim video kayıt özelliği ile akıllı telefon ile yavaş çekimde Dünyada bir ilki başarıyor. Peki ünlü akıllı telefon modellerinin yavaş çekim modlarının sayısal değerlerinde durum böyleyken bu cihazlarda yavaş çekim modunda çekim yaparken gerçekte nasıl bir fark oluyor? İşte sizler için iPhone 7 Plus, Galaxy S7 edge ve Xperia XZ Premium ile  yavaş çekim modunda çektiğimiz o video!