02.07.2016 21:38

Yaşamın 4. Evresi Ölüm Spirali Keşfedildi!

Bilim adamları meyve sinekleri üzerinde yaptıkları deneyler ile yaşamın dördüncü evresi olan ölüm spirali evresini keşfetti.

Hayatta var olan tüm canlı bildiğimiz yaşamın üç evresini geçirmektedir. Bu üç evre doğma, büyüme ve yaşlanmadan ibarettir. Tabi bazı kişiler yaşamın tespit edilen üç evresini keşfetmeden hayatını kaybediyor olsa da 100 yaşına kadar yaşayan bir kişinin yukarıda adı geçen üç evreyi yaşamış olması gerekmektedir. Bilim adamları hayvanlar ve böcekler üzerinde yaptıkları deneyler ile insanları karşılaştırmakta ve onlarda gördükleri ilginç özelliklerin insanlarda var olup olmayacağını sorgulamaktadır. Devam eden çalışmalarda bilim insanları meyve sineklerinde yaşamın dördüncü evresini keşfetti.

Ölüm Zamanını Tahmin Ettiler

Yapılan deneyler ile Meyve Sineklerinin ölümüne son iki hafta kala üreme oranlarının neredeyse tamamen bittiğini fark etti. Diğer Meyve Sineklerinde yapılan deneylerde de aynı süre görüldü ve üreme oranlarının azaldığı ya da bittiği görülen Meyve Sinekleri ortalama iki hafta gibi bir süre sonra öldü. Bu durumun insanlarda da olabileceğini belirten Bilim Adamaları yaşamın dördüncü evresi olan ölüm spirali evresini keşfetti. Buna göre insanlar belli bir yaşa geldikten sonra ölüm ile daha yaklaşıyor. Tabi yaşamın ilk evresinde ya da ikinci evresinde olan kişi ile dördüncü evresinde olan kişinin ne zaman öleceği bilinmiyor ya da hangisinin daha önce öleceği de bilinmiyor ancak kesin olan şu ki yaşam üç evreden değil dört evreden ibaret ve dördüncü evrenin ismi ölüm spirali olarak saptandı.