24.06.2016 19:15

Yeni Apple Watch Modelleri Mikro LED ile Gelebilir!

Apple, akıllı saati Apple Watch ürününde Mikro LED teknolojisine geçiş yapmaya çalışıyor olabilir. İşte sızıntılara göre Apple Watch için Mikro LED hamlesi!

Apple Watch için ortaya atılan yeni iddiaya göre Apple2017‘de Mikro LED teknolojisine geçiş yaparak OLED panellerden uzaklaşılacak.

Digitimes’ın aktardığına göre yeni çıkacak Apple Watch modelleri ile birlikte OLED ekran teknolojisinden uzaklaşacak. Aynı zamanda iPhone 8’de de OLED ekran teknolojisi kullanılacağı söyleniyor. Ancak sızıntıya göre Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7’nin ekranında ise LCD kullanılacak. Apple‘ın tedarik zinciri kaynaklarına göre şirket, Apple Watch için 2017 yılının sonlarına doğru piyasaya sürmek üzere Mikro LED paneller geliştirmeye devam ediyor.

Digitimes’ın bazı haberlerine şüphe ile yaklaşılması da gerekiyor.  Çünkü Digitimes’ın doğruluk sicili biraz karışık bir durumda bulunuyor. Ancak yinede Apple‘ın Mikro LED paneller kullanması gerçekleşmesi muhtemel bir durum olabilir.

Apple Watch ile Gelecek Mikro LED Teknolojisi OLED’den Daha İyi!

Mikro LED teknolojisi, OLED teknolojisine göre daha iyi renk geçişleri ve daha parlak ışıkta daha az güç tüketmesi ile dikkat çekiyor.  Ayrıca Mikro LED paneller, arka ışık kullanmadığı için de daha ince yapıya sahip oluyorlar.

Mikro LED panellerin belkide en kötü yanı üretim maliyetinin OLED’e göre daha fazla olması denilebilir. Apple, Mikro LED kullanacağının sinyallerini ise 2014 yılında satın aldığı LuxVue Teknoloji şirketindeki Mikro LED Bölümü’nü satın alarak vermişti. Ancak yine de Apple tarafından kullanılacağı henüz netleşen bir bilgi değil.