27.08.2016 13:15

Cihazlar Arası Batarya Paylaşımı Mümkün Oldu

Hiç bataryanız yüzünden çok defa dışarıda sorun yaşadığınız oldu mu? Muhtemelen olmuştur ve Bradio, şarj paylaşımıyla bataryanızın dostu olmaya hazırlanıyor.

Hiç bütün gün elektronik cihazlarınızın batarya ömrü hakkında endişelendiğiniz oldu mu? Kamera, laptop, akıllı saat, fitness takipçisi ve akıllı telefonların arasında kaybolduğumuz çağda, batarya süresi daima sorun yaratıyor.

Bunların arasında en kötüsü ise şüphesiz bir cihazınız bataryası tamamaen dolu şekilde yanınızdayken, diğerinin bitik olması ve aktarım yapılamaması. Buna rağmen, Amerika’nın Masaküsets eyaletindeki bir üniversitenin araştırmacıları, son derece başarılı bir çözüm geliştirerek batarya sorunlarını ortadan kaldıracak.

Şarj Paylaşımı Özelliğiyle Batarya Sorunu Ortadan Kalkacak

Bradio adı verilen bu batarya paylaşım cihazı sayesinde, küçük mobil cihazlar, daha büyük bataryaya sahip olan cihazların ömründen faydalanarak paylaşım yapabilecek. Bradio, aynı zamanda batarya ömrünü de artıran bir cihaz görevinde.

Bradio’ya dair açıklama yapan ana geliştirici Deepak Ganesan da, batarya paylaşım gerekliliğine dair konuşarak Bradio’nun çözüm üreten yapısından bahsetti. Kısacası, Bradio sayesinde bundan böyle batarya konusunda daha az endişe edeceğiz ve diğer cihazlarımızı kullanarak, küçük olanları şarj edebileceğiz.