24.08.2016 16:56

Yeni Google Drive Güncellemesi Android Cihazları Desteklemeyecek!

Geçtiğimiz gün Google Drive'ın yeni güncellemesi yayınlandı. Güncellenen Google Drive uygulamasının Android Ice Cream 4.0'ı desteklemediği ortaya çıktı.

Google, son yayınladığı Google Drive güncellemesinde bir sonraki güncelleme ile ilgili bazı ipuçları vermişti. Bu ipuçlarından biri de, bir sonraki Google Drive güncellemesinin Anroid’in Ice Cream Sandwich 4.0 versiyonu ile çalışan cihazları desteklemeyecek olmasıydı. Yapılan bu açıklamanın ardından Google, yeni Google Drive güncellemesini geçtiğimiz gün yayınladı. Yeni yayınlanan güncelleme önceki güncellemede de söylendiği gibi Google Ice Cream Sandwich 4.0 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonları desteklemiyor.

Bazı Cihazlarda Çalışabiliyor

Android Ice Cream Sandwich 4.0 işletim sistemini desteklemeyen güncel Google Drive uygulamasının bazı Android cihazlarda çalışabildiği öğrenildi. Ancak Android Ice Cream Sandwich 4.0 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonların sadece yüzde 1’lik kısmının güncel Google Drive’ı desteklediği belirtildi. Bu da 100 Android cihazdan yalnızca 1’inin güncel Google Drive uygulamasını desteklemesi demek.

Google Drive Nedir?

Google Drive, kaybolmaması gereken önemli belgeleri, fotoğrafları ya da ses dosyalarını saklamanıza, daha da önemlisi daima yanınızda bulundurmanıza olanak sağlayan bir depolama uygulamasıdır. Google Drive’ın ücretsiz versiyonunda 15 GB’lık bir alan Google tarafından size hediye edilir. Bu depolama alanını ücretli paketler karşılığında yükseltebilir ve daha fazla dosyayı akıllı telefonunuzda güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.