22.06.2016 19:21

Yeni Huawei Mate 8 Gelebilir!

Huawei, yeni Huawei Mate 8 modelini çıkarmaya hazırlanıyor olabilir. İşte yeni model Huawei Mate 8 için ortaya atılan iddialar ve detayları!

Çin menşeli Huawei firması geçtiğimiz yıl Huawei Mate 8 modelini tanıtmıştı. Huawei Mate 8 ile oldukça konuşulan ve iyi bir satış grafiği elde eden Huawei markası, Huawei Mate 8 modelini daha da ileriye götürecek bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor olabilir.

Yeni Huawei Mate 8 için Force Touch İddiası!

Force Touch teknolojisinin kullanıldığı yüzeyler basınca duyarlı hale getirilerek, ürünlerin kullanımında daha çok işlev sunuyor. Force Touch‘lı Huawei Mate 8‘in geleceği iddiaları ise Huawei’nin, Huawei Mate 8‘in yeni varyantı için Çin’in TENAA ajansından sertifika alması ile başladı. Sertifikanın ardından Çinli Weibo internet sitesi yeni varyantın Huawei Mate 8‘in Force Touch‘lı versiyonu olduğu iddiasını ortaya attı.

Huawei tarafından konuyla ilgili henüz resmi olarak bir açıklama gelmezken, yeni Huawei Mate 8‘in teknik özelliklerinin, Huawei Mate 8’den pek farklı olmayacağı iddia edildi. Huawei Mate 8 modeli ise Full HD çözünürlüğe sahip 6 inç boyutunda ekran, 16 megapiksel arka 8 megapiksel ön kamera, 4000 mAh kapasiteli pil şeklinde dikkat çeken teknik özelliklere sahip bir model olarak karşımıza çıkmıştı.

Bakalım Huawei, iddia edildiği gibi Force Touch‘lı yeni Huawei Mate 8 modelini çıkacak mı?