26.10.2016 07:00

Yeni MacBook’ta ESC Tuşu Olmayacak!

Tanıtılmasına sadece saatler kalan yeni MacBook’tan yeni görüntüler var. Yayınlanan görsele göre MacBook’ta ESC tuşu olmayacak. İşte karşınızda ESC'siz MacBook!

Apple’ın uzun süredir tanıtmasını beklediğimiz yeni nesil MacBook’tan ilginç bir haber var. Elimize ulaşan bilgilere göre Apple yeni MacBook’lar için ESC tuşu koymamış! Ayrıca David Zhou isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı görselle çok fazla merak edilen OLED paneli de ortaya çıkmış oldu. İşte karşınızda bu aralar bir şeyleri yok etmekle oldukça yakından ilgilenen Apple’ın yeni MacBook’u!

Yeni MacBook’larda ESC Tuşu Olmayabilir!

macbook-esc-tusu

Apple’ın iPhone 7 ile beraber jack girişini kaldırmasından sonra bir şeyleri yok etme istekleri devam edecek gibi görünüyor. Yarın düzenlenecek olan büyük MacBook tanıtımına az bir süre kala Apple’ın yeni laptoplarına dair bir görüntü ortaya çıktı. Paylaşılan görsele göre yeni MacBook’ta ESC tuşu bulunmuyor. Bu bilgiyi sizlerle paylaştıktan sonra; peki escape tuşunun yerine ne kullanılacak? Sorusu aklınıza muhtemelen gelmiştir. Öyleyse bu soruyu hem cevaplayalım. İsmi gibi her şeyden kaçış için kullanılan ESC tuşunun yerine yeni tasarlanan programlanabilir tam dokunmatik OLED paneli kullanılacak! Umarız Apple, bir şeyleri ortadan kaldırma huyuna çok abartmadan devam eder 😀