06.06.2017 15:54

Yeni Magic Klavye Tanıtıldı. İşte Özellikler

WWDC 2017 kapsamında yeni Magic klavye tanıtımı yapıldı. Tanıtımdan sonra yeni Magic klavye satışa sunulmuş oldu. Peki klavyenin özellikleri neler?

Akıllı telefon dünyasının liderlerinden biri olan Apple, dün itibariyle başlayan WWDC 2017 etkinliğiyle beraber sadece akıllı telefon dünyasında değil teknoloji dünyasında lider olmayı amaçladığını gösterdi. Markanın özellikle iMac Pro, İOS 11, 10.5 inç iPad Pro gibi modelleri alanlarında ilk olma özelliğiyle öne çıkmaya başladı.

WWDC 2017 etkinliğiyle beraber tanıtılan tüm bu ürünler ilk güne damga vurmuş olsa da etkinlik devam ediyor ve sürekli yeni ürünler gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni Magic klavye tanıtımı yapıldı. Apple’ın klavye konusunda lider modellerinden biri olacak olan yeni Magic klavye için birçok özellik de netlik kazanmış oldu. Hemen klavyenin detaylarına bakalım.

yeni Magic klavye

Yeni Magic klavye Çok İddialı Geliyor

Yeni Magic klavye ile en büyük değişiklik tamamen kablosuz kullanım sunulması oldu. Artık kullanıcıların kablo sorunuyla uğraşmasını engellemek isteyen Apple, yeni Magic klavye sonrasında bu sorunu da tamamen ortadan kaldırmış durumda. Bunun dışında yeni Magic klavye beraberinde tuş takımını da getiriyor.

Eski serde bulunmayan numerik tuşlar bu seride mevcut. Standart kullanımla 1 ay gibi bir dayanma süresine sahip olan pilleri ve şarj edilebilmesi de Magic klavye serisinin ayrıcalıklı özelliklerinden. Yine tamamen beyaz bir model olan yeni Magic klavye ölçüleriyle biraz farklılıklar gösteriyor.

Klavye Ölçüleri: 0,41-1.09 cm yükseklik X 41.87 cm genişlik X 11,49 cm derinlik ve 0.39 kg ağırlık

Bunun dışında yeni Magic klavye klavyenin hem Bluetooth hem de Lightning bağlantıyı desteklediğini de belirtelim. Ayrıca çok ideal olmasa da WİFİ bağlantısı da var. Magic klavye kullanabilmek için ya iOS 10.3 ve üzeri ya da macOS 10.12.4 ve üzeri bir sisteme ihtiyacınız var. Şu an ülkemizde de satışta olan klavyenin ise 600 TL fiyatı olduğunu ekleyelim.