18.12.2015 17:09

Yeni Model Samsung Galaxy Note 5 Çıktı!

Samsung, yeni gözdesi Galaxy Note 5 için yeni bir modeli piyasaya sürdü. Peki yeni Galaxy Note 5 modelinde ne değişti? İşte yeni Galaxy Note 5'in detayları.

Samsung, geçtiğimiz Ağustos ayında Galaxy Note 5 modelindeki phabletini piyasaya sürmüştü. Ancak Galaxy Note 5‘in diğer Galaxy Note serilerinde olmayan bir özelliği vardı. Samsung Galaxy Note 5‘e hafıza kartı takılamıyor ve bu yüzden kullanıcılar Galaxy Note 5‘in sunduğu dahili depolama alanı ile yetinmek zorunda kalıyorlardı.

Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde 128GB dahili depolama alanı sunarken, Galaxy Note 5 modelinde bu depolama alanını 64GB ile sınırlandırmış ve kullanıcılardan olumsuz tepkiler almıştı. Samsung bunun farkına varmış olacak ki yeni Galaxy Note 5 modelindeki dahili depolama alanını yeni modelinde arttırmaya gitmiş.

Yeni Galaxy Note 5 Modeli 128 GB Depolama İmkanı Sunuyor!

Samsung’un “Galaxy Note 5 Winter Special’’ adını verdiği yeni Galaxy Note 5 modeli;  altın platin ve gümüş titanyum renk seçenekleri ile şu anda sadece Güney Kore’de satışa sunuldu. Yeni Galaxy Note 5 modelinin fiyatı ise yaklaşık 850 dolar olarak belirlendi.

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan ve 128GB dahili depolama alanına sahip Galaxy Note 5 Winter Special modeli, özellikle yüksek depolama alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından beğeni toplayacaktır. Yeni Galaxy Note 5 modelinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.