01.08.2016 03:12

Yeni Samsung Gear VR, Eski Telefonları da Destekleyecek!

Samsung Gear VR 2’nin tanıtılmasına az bir süre kalmasına rağmen yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Gear VR 2 ile ilgili elimize ulaşan son bilgiler!

Biliyorsunuz ki teknoloji hızla gelişirken hayatımıza son kattığı yeniliklerden birisi de sanal gerçeklik gözlükleri. Geleceğin yavaş yavaş bu alana kaymasıyla diğer firmalar gibi Samsung da Gear VR ürünü ile bu pastadan pay almak istiyor. Diğer üreticilerden geri kalmak istemeyen Samsung’un, 2 Ağustos’ta tanıtmasını beklediğimiz Gear VR 2 ile ilgili birkaç sızıntı elimize geçti. Bu sızıntılarda en çok dikkat çeken nokta ise yeni Gear VR’ın Samsung’un eski telefonlarını da destekleyeceği oldu!

Müjde! Gear VR 2, Galaxy S6’yı Destekleyecek!

samsung-gear-vr-2-destekledigi-telefonlar

Sızıntıları ile meşhur OnLeak sitesi ve Nowhereelse’in duyurduğuna göre yeni Samsung Gear VR 2 düşünüldüğü gibi sadece Galaxy Note 7‘yi desteklemekle kalmayıp Samsung’un Galaxy S6’ya kadar olan telefonlarını da destekleyecek. Yapılan sızıntılarda gelen diğer bilgilere göre Gear VR’ın yeni modeli, AMOLED ekranlarla daha iyi performans verebilmesi için bir kaç modifikasyondan geçtiği yönünde. Ayrıca yeni Gear VR’da 96 derecelik görüş açısının 110 dereceye çıkarıldığı düşünülüyor.

Samsung’un 2 Ağustosta tanıtmasını beklediğimiz sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR 2’nun fiyatı ile ilgili bir bilgi gelmemesine rağmen geçen yıl piyasaya sürülen 99 dolarlık Gear VR modelinden biraz daha tuzlu olacağını düşünüyoruz.